Polska na Euro2020

Żurkowski blisko Fiorentiny!

Jeden z najzdolniejszych piłkarzy młodego pokolenia jest blisko transferu do Serie A. Reprezentant polskiej młodzieżówki i Górnika Zabrze, Szymon Żurkowski, lada dzień może zostać zawodnikiem ACF Fiorentiny!

Żurkowski blisko Fiorentiny! (Fot.: Górnik Zabrze/Górnik TV)
Żurkowski blisko Fiorentiny! (Fot.: Górnik Zabrze/Górnik TV)

Zgodni co do tego są zarówno włoscy, jak i polscy dziennikarze, którzy od przeszło doby donoszą o szczegółach transakcji. Co prawda odpowiedzialny za transfery w Zabrzu Artur Płatek zaprzecza jakoby wszystko było już dogadane, ale wiele wskazuje na to, że robi to tylko po to, żeby jeszcze podbić cenę transferu.


To nieprawda, że doszliśmy do porozumienia z Fiorentiną. Rozmawiamy z kilkoma klubami i nie tylko klub z Florencji jest w grze. Szymon Żurkowski nigdzie się jeszcze nie wybiera, przebywa na Cyprze i trenuje na zgrupowaniu Górnika Zabrze (…) – powiedział „Przeglądowi Sportowemu” doradca zarządu i koordynator pionu sportowego Górnika Zabrze.

Oferta popularnej „Violi”, która ma podobno w dużej mierze zaspakajać oczekiwania zabrzan wygląda według strony włoskiej tak: 3,7 miliona euro kwoty bazowej + 1,3 miliona euro zapisane w bonusach + procenty od kolejnego transferu + wypożyczenie zawodnika do końca bieżącego sezonu.

Co do samej kwoty rozbieżności dużych podobno już nie ma, a zgoda na wypożyczenie do końca bieżącego sezonu to spełnienie postulatu, na którym szczególnie zależało „Trójkolorowym”. Negocjacje wciąż są prowadzone co do procentu, jaki miały otrzymać śląski klub z kolejnej sprzedaży.

Wątpliwe jednak, żeby z tego powodu temat transferu upadł. Wydaje się, że prędzej czy później oba kluby się dogadają. Zwłaszcza, że podobno Szymon Żurkowski i jego otoczenie są podobno zdecydowani na przenosiny do Florencji.

Gdyby do tego ostatecznie doszło, to popularny „Zupa” pobije rekord transferowy zabrzan. Poprzedni należy do Arkadiusza Milika, którzy przeszedł do Bayeru Leverkusen za niespełna 3 miliony euro.

Piłkarskie newsy

Jakub Błaszczykowski zostanie w Wiśle do końca kariery!

Badys

Pazdan zmieni klub? Jest ostateczna decyzja!

Maks

Młody Polak wypożyczony z Arsenalu Londyn

Maks