Euro 2020 Polska na Euro2020

Zgrupowanie rozpoczęte, ale bez Arka Milika!

W poniedziałek 2 września rozpoczął się nie tylko nowy rok szkolny, ale również zgrupowanie piłkarskiej reprezentacji Polski, która przygotowuje się do dwóch spotkań w ramach eliminacji UEFA EURO 2020. Niestety powołani nie stawią się na nim w komplecie.

Zgrupowanie rozpoczęte, ale bez Arka Milika!

Selekcjoner Jerzy Brzęczek powołania na mecze ze Słowenią (6 września na wyjeździe) i z Austrią (9 września u siebie) wysłał na początku minionego tygodnia. Zaskoczeń nie było wiele. Warto jedynie odnotować powołanie dla Krystiana Bielika z Derby County, który w ostatnich miesiącach był liderem polskiej młodzieżówki, powrót Kuby Błaszczykowskiego oraz kolejne powołanie dla Arkadiusza Recy, który cały sezon spędził na ławce rezerwowych lub trybunach.

O sile ataku Biało-Czerwonych mieli stanowić Robert Lewandowski (kapitan i rekordzista, jeśli chodzi o liczbę bramek zdobytych w kadrze) oraz Krzysztof Piątek, Dawid Kownacki i Arkadiusz Milik. Dziś już wiemy, że tego ostatniego na zgrupowaniu zabraknie.

„Arkadiusz Milik nie weźmie udziału w zgrupowaniu reprezentacji Polski, która jutro rozpocznie przygotowania do meczów el. EURO 2020 ze Słowenią (6.09) oraz Austrią (9.09). Powodem absencji Milika są kłopoty zdrowotne. Na ten moment sztab reprezentacji nie planuje dodatkowych powołań” – poinformował Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy reprezentacji Polski.

Jest to spora strata dla polskiej drużyny narodowej, ale na szczęście od pewnego czasu mamy kłopot bogactwa w formacji ataku, więc Jerzy Brzęczek powinien sobie poradzić bez snajpera SSC Napoli, który wciąż nie jest gotowy do gry w bieżącym sezonie.

Przypominamy, że po czterech seriach gier w ramach eliminacji UEFA EURO 2020 mają na swoim koncie komplet zwycięstw i są już naprawdę blisko awansu do turnieju finałowego.

Komplet punktów w dwóch najbliższych meczach w zasadzie przesądziłby sprawę. Czy są na to szanse? Więcej o nich napiszemy w analizach do poszczególnych spotkań.


BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Piłkarskie newsy

EURO U21: Biało-Czerwoni poznali rywali!

Badys

Brzęczek zdecydował: Fabiański bramkarzem numer jeden na jesienne mecze eliminacji!

Badys

Kownacki nie zagra z Austrią i Łotwą!

Badys