Zakład bez remisu DNB

Zakład bez remisu DNB – co oznacza i jak rozliczają go bukmacherzy?

Z pewnością, każdy gracz zakładów bukmacherskich, słyszał choćby raz o zakładzie bez ryzyka, ale u bukmacherów znaleźć można także zakład bez remisu (DNB). Typy Draw No Bet odznaczają się tym, iż w ich wypadku remis nie może zostać obstawiony. Zakłady DNB na wydarzenia bez remisów, oferowane są m.in. w typach na mecze futbolu. Co to jest DNB? Jak go obstawiać? Jak rozliczany jest on przez bukmacherów? Na te pytania, postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

DNB u bukmachera – co oznacza ten skrót?

Pojęcie to, nie należy do nazbyt trudnych do rozszyfrowania. Skrót DNB oznacza Draw No Bet, czyli w wolnym tłumaczeniu spotkanie bez remisu. Opcja ta wyklucza możliwość remisu z trójdrogowego rynku konwencjonalnego. Gracze mogą zatem obstawiać tylko wygraną gości albo gospodarzy. DNB bukmacherskie zakłady, stanowią coraz bardziej popularne rozwiązanie. Do takiej opcji, dostęp mamy praktycznie u każdego z legalnie działających bukmacherów na świecie. Cieszy się ona dużym uznaniem pośród typerów, którzy uważają, iż stanowi ona podstawę bezpiecznego obstawiania. Należy jednakże podkreślić, iż w ofercie wybranych z polskich operatorów zakładów bukmacherskich, skrót DNB albo cała nazwa tegoż wariantu, została zastąpiona przez sformułowanie: remis=zwrot, jak również spotkanie bez remisu.

Draw No Bet co to znaczy?

DNB w zakładach bukmacherskich, jest metodą typowania, która eliminuje opcję remisu z tradycyjnych trójdrogowych rynków, czyli zakładów na poczet piłki ręcznej, koszykówki, czy też futbolu. Jeżeli takie spotkanie zakończyć się remisem, gracz dostanie cały zwrot stawki, za którą wcześniej obstawił kupon.

Przykładowo – Juventus mierzy się w Lidze Mistrzów z Barceloną. W formie tradycyjnych zakładów, będzie opcja wytypowania wygranej Juventusu, remisu albo wygranej Barcelony. Jeżeli jednak naszym wyborem, będzie bukmacher z DNB, możemy obstawiać tylko zwycięstwo jednego spośród zespołów. Załóżmy, iż postawimy na Barcelonę. W wypadku, kiedy hiszpańska drużyna odniesie zwycięstwo, dostaniemy całość wygranej. Jeśli w meczu dojdzie do remisu, bukmacher odda nam kwotę za zawarty wcześniej zakład. Jeżeli wygra Juventus – niestety przegrywamy.

Co w przypadku, kiedy zakład DNB będzie się znajdował na kuponie wraz z pozostałymi typami? W wypadku remisu, zostanie on rozliczony po kursie 1.00, czyli tak, jakby w ogóle nie istniał. Zdarzenia DNB, w których doszło do podzielenia punktów, nie bedą się liczyły do ewentualnej ostatecznej wygranej.

Zakłady bez remisu – jakie są ich zalety i wady?

Gołym okiem można zauważyć, iż największy plus zakładów typu DNB stanowi fakt, iż możliwe jest odzyskanie stawki, jeśli obstawiony kupon nie wejdzie. W meczu futbolu, wygraną może odnieść gość, gospodarz albo paść może remis. Typy na DNB, stanowią zabezpieczenie przed podziałem punktów, gdyż wówczas możemy otrzymać zwrot od buka. Za sprawą zakładu remis=zwrot, wyłącznie jeden z rezultatów oznaczać będzie porażkę (wygrana drużyny przeciwnej). Jeśli odpowiednio wytypujemy własnego faworyta w DNB, to otrzymamy wygraną z obstawionego kuponu. W przypadku remisu, wiadomym jest, iż zakład zostanie anulowany.

Bezpieczeństwo i komfort stawki, przemawiają z pewnością za typowaniem zakładów DNB. Jeśli chodzi o prawdopodobieństwo, to mniejsze ryzyko na utracenie swojego kapitału, kiedy można obstawiać zakłady bez remisu. A jakie mogą być minusy DNB?

Bukmacherskie zakłady remis=anulowanie zakładu, posiadają jeden zdecydowany minus. Wytypowanie wygranej jednego albo drugiego zespołu w tej sekcji, oznacza za każdym razem obniżone kursy w stosunku do klasycznych zakładów. Istnieje na to proste wytłumaczenie – mniej ryzykujemy w przypadku obstawiania DNB, zatem możemy automatycznie mniej wygrać. W tej sytuacji zabezpieczenie na poczet utraty stawki, kosztuje nas spadkiem kursu na wytypowanie wygranej gości albo gospodarzy.

DNB – gdzie można obstawiać?

Zakłady DNB, występują najczęściej w typach na futbol. Gdzie istnieje możliwość obstawiania takich zakładów? Typy na remis=nie ma zakładu albo remis=zwrot, znaleźć można w ofercie wielu spośród legalnie działających firm bukmacherskich. DNB, znajdziemy chociażby u bukmachera STS w zakresie spotkań wielu piłkarskich lig – tych powszechnie znanych, jak Premier League, Ekstraklasa czy Liga Mistrzów, ale też niszowych, na przykład liga argentyńska czy Serie B. Taka sama liczba zakładów typu DNB, co w STS znajduje się w forBET, Betfan czy Betclic – to także firmy bukmacherskie mające bardzo dobrą ofertę.