Polska na Euro2020

Z Portugalią bez Lewandowskiego!

Kapitan reprezentacji Polski nie będzie mógł pomóc swoim kolegom we wtorkowym meczu Ligi Narodów UEFA z Portugalią, który zostanie rozegrany na wyjeździe we wtorek 20 listopada o godzinie 20:45. To pierwsza taka sytuacja w spotkaniu o punkty od 5 lat!

Robert Lewandowski na przeciążeniowy uraz kolana narzekał od pierwszych dni zgrupowania, ale podczas inaugurującej je oficjalnej konferencji prasowej kadry nasz najlepszy napastnik był przekonany, że będzie mógł wystąpić w obu meczach drużyny narodowej. Okazało się to jednak niemożliwe.

„Powodem jest niewielki uraz kolana, z którym kapitan kadry zmaga się od kilkunastu dni.Aby kontuzja nie stała się przewlekłą, lekarz reprezentacji Jacek Jaroszewski wdrożył terapię, która pozwoli Robertowi powrócić do pełnej sprawności meczowej w przeciągu około 7 dni. Przez pierwsze 3-4 dni wymagany jest brak obciążeń treningowych” – czytamy w oficjalnym komunikacie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Jak Biało-Czerwoni poradzą sobie bez kapitana i najlepszego zawodnika skoro nie radzili sobie nawet z nim? Trudno przewidzieć. Czasem zespoły na brak lidera reagują pozytywnie. Wówczas większa liczba graczy czuje się odpowiedzialna za wynik a sama gra jest bardziej zespołowa. Czy tym razem będzie podobnie i Jerzy Brzęczek będzie mógł się cieszyć z pierwszej wygranej w roli selekcjonera? Odpowiedź na to pytanie poznamy we wtorek 20 listopada około godziny 23:00.

Sprawdź jaką promocję na mecz Polaków przygotował legalny bukmacher LvBET!

Piłkarskie newsy

Robert Gumny Młodzieżowcem Lipca PKO Banku Polskiego!

Badys

Reprezentanci strzelali we włoskiej Serie A!

Badys

Reprezentanci Polski poznali swoich rywali w Europie

Badys