Polska na Euro2020

Z Portugalią bez Lewandowskiego!

Kapitan reprezentacji Polski nie będzie mógł pomóc swoim kolegom we wtorkowym meczu Ligi Narodów UEFA z Portugalią, który zostanie rozegrany na wyjeździe we wtorek 20 listopada o godzinie 20:45. To pierwsza taka sytuacja w spotkaniu o punkty od 5 lat!

Robert Lewandowski na przeciążeniowy uraz kolana narzekał od pierwszych dni zgrupowania, ale podczas inaugurującej je oficjalnej konferencji prasowej kadry nasz najlepszy napastnik był przekonany, że będzie mógł wystąpić w obu meczach drużyny narodowej. Okazało się to jednak niemożliwe.

„Powodem jest niewielki uraz kolana, z którym kapitan kadry zmaga się od kilkunastu dni.Aby kontuzja nie stała się przewlekłą, lekarz reprezentacji Jacek Jaroszewski wdrożył terapię, która pozwoli Robertowi powrócić do pełnej sprawności meczowej w przeciągu około 7 dni. Przez pierwsze 3-4 dni wymagany jest brak obciążeń treningowych” – czytamy w oficjalnym komunikacie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Jak Biało-Czerwoni poradzą sobie bez kapitana i najlepszego zawodnika skoro nie radzili sobie nawet z nim? Trudno przewidzieć. Czasem zespoły na brak lidera reagują pozytywnie. Wówczas większa liczba graczy czuje się odpowiedzialna za wynik a sama gra jest bardziej zespołowa. Czy tym razem będzie podobnie i Jerzy Brzęczek będzie mógł się cieszyć z pierwszej wygranej w roli selekcjonera? Odpowiedź na to pytanie poznamy we wtorek 20 listopada około godziny 23:00.

Sprawdź jaką promocję na mecz Polaków przygotował legalny bukmacher LvBET!
Z Portugalią bez Lewandowskiego!
5 (100%) 1 vote

Piłkarskie newsy

Brzęczek podał pierwsze powołania

Maks

Wielkie zwycięstwo Biało-Czerwonych!

Badys

Gospodarze Euro 2020

Maks