Euro 2020 Polska na Euro2020

Wielkie zwycięstwo Biało-Czerwonych!

W poniedziałkowym meczu Eliminacji UEFA EURO 2020 reprezentacja Polski odniosła swoje czwarte zwycięstwo w kwalifikacjach do europejskich czempionatu i przewodzi swojej grupie z kompletem dwunastu punktów. Tym razem Biało-Czerwoni pokonali wysoko Izraelczyków (4:0)!

Reprezentacyjni napastnicy wciąż imponują skutecznością
Reprezentacyjni napastnicy wciąż imponują skutecznością

Po trzech pierwszych spotkaniach było sporo narzekań na styl w jakim wygrywali podopieczni Jerzego Brzęczka. Tak naprawdę w pełni docenione zostało tylko wyjazdowe zwycięstwo 2:0 nad Austriakami. Wygrane po 1:0 z Łotwą u siebie i Macedonią Północną na wyjeździe przyniosły więcej krytyki niż pochwał.

Tym razem jest inaczej, ale trudno się temu dziwić skoro pokonaliśmy wicelidera naszej grupy eliminacyjnej różnicą aż czterech bramek, nie tracąc przy tym żadnego gola od samego początku zmagań. Trudno się tu do czegokolwiek przyczepić.

Zwłaszcza, że selekcjoner zdecydował się postawić na ustawienie z dwoma napastnikami, czego przez cały czas domagali się nie tylko komentatorzy i eksperci, ale również kibice.

„Jeśli patrzymy na końcowy rezultat, to oczywiście można mówić, że to najlepsze spotkanie za mojej kadencji. Dobrze prezentowaliśmy także w meczach w Bolonii i Guimaraes. To dzisiejsze spotkanie bardzo dobrze nam się ułożyło. Widać było dużo jakości, co utwierdziło mnie, że nasza praca od pierwszego zgrupowania jest słuszna. Mam świadomość, że budowanie zespołu nie jest koncertem życzeń. Na to trzeba czasu. Musieliśmy przeżyć różne chwile. Dobre i złe, żeby drużyna zrozumiała się i wspólnie rosła” – ocenił Jerzy Brzęczek.

Jakość, o której wspominał szkoleniowiec polskiej drużyny narodowej przekuli na gole Krzysztof Piątek, Robert Lewandowski, Kamil Grosicki i Damian Kądzior, dla którego była to debiutancka bramka w kadrze.

Na kolejne mecze naszej reprezentacji będzie trzeba poczekać aż do września, kiedy to zmierzymy się ze Słowenią na wyjeździe i z Austrią u siebie.

Piłkarskie newsy

Robert Gumny Młodzieżowcem Lipca PKO Banku Polskiego!

Badys

Reprezentanci Polski na czołówkach włoskich gazet!

Badys

Eliminacje EURO 2020: Brzęczek zadowolony z wyników, ale z gry mniej

Badys