Polska na Euro2020 Typy Euro 2020

UEFA EURO 2020: Biało-Czerwoni ponieśli pierwszą porażkę w eliminacjach!

W piątkowy wieczór w Lublanie piłkarska reprezentacja Polski przegrała 0:2 ze Słowenią, ponosząc tym samym swoją pierwszą porażkę w ramach eliminacji do przyszłorocznych Mistrzostw Europy, które odbędą się w kilku krajach Starego Kontynentu.

UEFA EURO 2020: Biało-Czerwoni ponieśli pierwszą porażkę w eliminacjach!

Podopieczni Jerzego Brzęczka do wczoraj mogli poszczycić się mianem ekipy niepokonanej w trakcie kwalifikacji do UEFA EURO 2020. Mało tego, w pierwszych czterech spotkaniach zdobyli komplet 12 punktów, nie tracąc przy tym żadnej bramki.

Ta piękna seria dobiegła jednak końca. Doprowadzili do tego Słoweńcy, którzy bezbłędnie wypunktowali Biało-Czerwonych, którzy w piątkowy wieczór zagrali po prostu bardzo słaby mecz, Zresztą nie ukrywał tego nawet sam selekcjoner.

„Uważam, że Słowenia wygrała zasłużenie to spotkanie (…) Przed spotkaniem mówiono, że już jesteśmy na mistrzostwach, ale ten mecz pokazał, że przed nami jeszcze długa i trudna droga do pokonania. Jesteśmy rozczarowani, że przy wielu fragmentach gry popełnialiśmy za dużo błędów. Byliśmy za bardzo rozciągnięci i Słoweńcy to wykorzystywali. Te eliminacje będą emocjonujące do samego końca. Po części to był odpowiedni moment na to, żeby wylać kubeł zimnej wody z lodem na wszystkie nasze głowy. Dla naszej drużyny i sztabu to doświadczenie, z którego musimy wyciągnąć wnioski” – powiedział Jerzy Brzęczek na oficjalnej konferencji prasowej po zakończeniu spotkania.

Komentatorzy zwracają jednak uwagę, że bardziej od samej porażki, która kiedyś musiała przyjść, martwi sam poziom gry czy pisząc wprost brak pomysłu. Na szczęście okazja do rehabilitacji przyjdzie bardzo szybko.

Już w poniedziałek reprezentacja Polski podejmie bowiem wicelidera grupy, Austrię. Spotkanie to zostanie rozegrane na PGE Narodowym w Warszawie, a jego początek zaplanowano na godzinę 20:45.


BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Piłkarskie newsy

Kuba Błaszczykowski jednak zagra w Wiśle Kraków?!

Badys

Eliminacje EURO 2020: Polska zaczyna od zwycięstwa!

Badys

Henry już za Lewandowskim!

Badys