Polska na Euro2020

TVP pokaże Mistrzostwa Świata FIFA U-20!

Telewizja Polska pokaże Mistrzostwa Świata FIFA U-20 Polska 2019. W ramach tego prestiżowego turnieju zostaną rozegrane aż 52 mecze na sześciu stadionach w Polsce – poinformowano w oficjalnym komunikacie prasowym Polskiego Związku Piłki Nożnej.

TVP pokaże Mistrzostwa Świata FIFA U-20!
TVP pokaże Mistrzostwa Świata FIFA U-20!

Przypominamy, że piłkarski mundial do lat 20 odbędzie się w naszym kraju po raz pierwszy w historii i zaledwie po raz piąty na Starym Kontynencie, a Telewizja Polska pokaże na swoich antenach wszystkie pojedynki rozgrywane w ramach tego turnieju. Podobnie jak samo losowanie grup turnieju finałowego, które odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 24 lutego.

Turniej zaplanowano na przełom maja i kwietnia bieżącego roku. Dokładnie na dni od 23 maja do 15 czerwca. Impreza pod egidą Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) zagości w sześciu polskich miastach-gospodarzach: Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdyni, Lublinie, Łodzi i Tychach.

W Mistrzostwach Świata U20 wystąpią 24 reprezentacje, w tym polska drużyna narodowa, której opiekunem jest były trener Legii Warszawa, Jacek Magiera.

Lista wszystkich uczestników: Polska, Włochy, Portugalia, Ukraina, Francja i Norwegia; Azja: Japonia, Korea Południowa, Arabia Saudyjska, Katar; CONCACAF: USA, Meksyk, Panama, Honduras; Oceania: Nowa Zelandia i Tahiti; Ameryka Południowa: Argentyna, Ekwador, Urugwaj i Kolumbia; Afryka: Senegal, RPA, Nigeria i Mali.

Główną anteną telewizji publicznej, na której transmitowany będzie Mundial U20 2019 będzie TVP Sport, ale spotkania z tej imprezy pojawią się też w aplikacji mobilnej i na stronie internetowej.

Wkrótce rozpocznie się również sprzedaż wejściówek na zmagania najlepszych młodzieżówek na świecie. Jej początek zaplanowano na wtorek 26 lutego.

Piłkarskie newsy

Sebastian Walukiewicza w Serie A! Rekordowy transfer.

Badys

EURO 2020: Poznaliśmy terminarz Polaków

Badys

Bayern z tytułem, kapitan reprezentacji Polski w koronie!

Badys