Euro 2020 Polska na Euro2020

Sławomir Peszko żegna się z reprezentacją!

Sławomir Peszko, jeden z ulubieńców byłego selekcjonera Adama Nawałki, we wtorek 8 stycznia niespodziewanie ogłosił zakończenie reprezentacyjnej kariery.

Peszko żegna się z reprezentacją!
Peszko żegna się z reprezentacją!

Sławomir Peszko co prawda nie znajdował ostatnimi czasy uznania u następcy Adama Nawałki, Jerzego Brzęczka, ale trudno się dziwić skoro nie występował nawet w swoim klubie, Lechii Gdańsk, gdzie popadł w niełaskę u szkoleniowca Piotra Stokowca.

Nie zmienia to jednak faktu, że ogłoszenie decyzji o zakończeniu reprezentacyjnej kariery jest zaskoczeniem, bo wcześniej zawodnik deklarował, że nie zamierza tego czynić.

Swoją decyzję Sławomir Peszko ogłosił w mediach społecznościowych. Na swoim oficjalnym profilu na INSTAGRAMie:

„Z całego serca i sił swoich starałem się reprezentować nasz kraj jak najlepiej. Była to ogromna duma grać z orzełkiem na piersi. Umiejętności czasami brakowało ale na pewno nie woli walki. Dziś mówię Dziękuje Reprezentacji Polski. Dziękuje wszystkim Kibicom, Trenerom, Piłkarzom oraz tym którzy na co dzień pomagali mi w Reprezentacji!! Życzę powodzenia w eliminacjach” – napisał Sławomir Peszko.


Tym samym licznik popularnego „Peszkina” zatrzymał się na 44 oficjalnych występach w seniorskiej reprezentacji kraju, które uzbierał w latach 2008-2018. Po raz ostatni na boisku z orzełkiem na piersi pomocnik Lechii Gdańsk pojawił się podczas rosyjskiego mundialu, w potyczce z Japonią (1:0).

Przypominamy, że już wiosną, a tak dokładniej w marcu, polska drużyna narodowa pod wodzą Jerzego Brzęczka rozpocznie eliminacje do UEFA EURO 2020.

Piłkarskie newsy

EURO U21: Polska zagra z Italią o pozycję lidera grupy!

Badys

Bartosz Kapustka trafi do… drugoligowca!

Maks

Kownacki nie zagra z Austrią i Łotwą!

Badys