Polska na Euro2020

Skorupski stanie w bramce

Już dziś, w czwartek 15 listopada, reprezentacja Polski rozegra kolejny mecz pod wodzą Jerzego Brzęczka. Tym razem Biało-Czerwoni zmierzą się w Gdańsku z drużyną narodową Czech. Nie znamy jeszcze pełnego składu Polaków, ale pewne jest, kto będzie bronił naszej bramki.

Jak zapowiedział już na początku swojej pracy Jerzy Brzęczek, szansę w potyczce z czeskimi sąsiadami otrzyma nominalnie trzeci golkiper naszej reprezentacji, Łukasz Skorupski. Dla piłkarza włoskiej Bolonii będzie to zaledwie trzeci jego występ w drużynie narodowej, choć na zgrupowaniach kadry pojawia się dość regularnie od 2012 roku.

Nie miał jednak szczęścia do konkurentów, bo akurat pozycja bramkarza od zawsze była bardzo mocno obsadzona. Po erze Artura Boruca w grze o bluzę z numerem jeden zostali Wojciech Szczęsny i Łukasz Fabiański. W kręgu zainteresowania selekcjonerów był też Przemysław Tytoń. Przy takiej rywalizacji popularnemu „Mańkowi” bardzo trudno było się przebić.

To się specjalnie nie zmieniło i nic nie wskazuje na to, że Łukasz Skorupski w dającej się przewidzieć przyszłości będzie graczem pierwszego wyboru. Choć ostatnimi czasy poczynił spore postępy, co umożliwiła mu zmiana klubu. Regularne występy robią swoje.

Czy były golkiper Górnika Zabrze i AS Romy zda egzamin podczas konfrontacji z Czechami i zwiększy swoje szanse na regularniejsze występy? O tym przekonamy się już dziś pomiędzy godziną 18:00 a 20:00, kiedy to będzie toczyć się rywalizacja z naszymi południowymi sąsiadami. To zarazem jeden z ostatnich sprawdzianów przed przyszłorocznymi eliminacjami do EURO 2020.

Oglądaj za darmo mecz Polska – Czechy, który rozpocznie się 15.11.2018 18:00!

Piłkarskie newsy

Dramat Kamińskiego szansą dla stopera zabrzan?

Badys

Jaka przyszłość Szymona Żurkowskiego?

Badys

Henry już za Lewandowskim!

Badys