Polska na Euro2020

Sebastian Walukiewicza w Serie A! Rekordowy transfer.

Pogoń Szczecin i Cagliari Calcio uzgodniły warunki transferu definitywnego Sebastiana Walukiewicza – poinformowały oba klubu w oficjalnych komunikatach zamieszczony w mediach społecznościowych i na swoich stronach internetowych.

Sebastian Walukiewicza zagra w Serie A! (Fot. Cagliari)
Sebastian Walukiewicza zagra w Serie A! (Fot. Cagliari)

Reprezentant Polski do lat 20, a więc podopieczny Jacka Magiery, podpisał z klubem włoskiej Serie A kontrakt obowiązujący aż do 30 czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon, co doskonale pokazuje jak wielkie wiązane są z nim nadzieje.

Nie oznacza to jednak, że walczący o europejskie puchary „Portowcy” zostaną osłabieni przed rundą wiosenną. Tę Sebastian Walukiewicz spędzi jeszcze na boiskach LOTTO Ekstraklasy, dzięki uzgodnionemu w trakcie negocjacji półrocznemu wypożyczeniu.

Kwota transferu piłkarza jest rekordowa w historii Pogoni Szczecin. Elementem umowy sprzedaży zawodnika jest także zapis o rozegraniu towarzyskiego spotkania pomiędzy klubami. Taki mecz odbędzie się w Szczecinie, w terminie uzgodnionym później przez Pogoń i Cagliari – napisano w komunikacie na stronie internetowej Pogoni Szczecin (pogonszczecin.pl).

Nie została ona oficjalne podana do publicznej wiadomości, ale media od dłuższego czasu informują o kwocie w okolicach 4 milionów euro. Ponadto klub ze stolicy województwa zachodniopomorskiego zapewnił sobie procenty od następnego transferu obrońcy.

Cagliari Calcio jest solidnym średniakiem włoskiej Seria A, która w ostatnich sezonach stała się ziemią obiecaną dla młodych piłkarzy z Polski. Obecnie ekipa z Sardynii zajmuje w ligowej tabeli trzynastą pozycję.

Piłkarskie newsy

Piątek dogonił Cristiano Ronaldo!

Badys

Bayern z tytułem, kapitan reprezentacji Polski w koronie!

Badys

Kuba Błaszczykowski Piłkarzem Marca!

Badys