Polska na Euro2020

Sebastian Szymański młodzieżowcem miesiąca!

Podstawowy skrzydłowy reprezentacji Polski do lat 21, która już za kilka tygodni wystąpi w turnieju finałowym UEFA EURO U21, został wybrany Młodzieżowcem Kwietnia PKO Banku Polskiego – o czym poinformowano w oficjalnym komunikacie na oficjalnej stronie internetowej Ekstraklasy S.A..

Sebastian Szymański młodzieżowcem miesiąca! (Fot.: Ekstraklasa SA/Twitter/materiały prasowe)

Mowa oczywiście o 20-letnim Sebastianie Szymańskim z Legii Warszawa. „Wojskowi” zostali tym samym pierwszym klubem LOTTO Ekstraklasy, który może poszczycić się nagrodami aż dla dwóch swoich młodzieżowców w biężącym sezonie. Wcześniej, bo jeszcze w grudniu podobne wyróżnienie otrzymał bramkarz Radosław Majecki. Podstawowy golkiper reprezentacji Polski do lat 20, przed którą już wkrótce Mistrzostw Świata. Przypominamy, że Polska będzie ich gospodarzem.

Prędzej czy później nagroda musiała trafić do Sebastiana Szymańskiego, bo jest on jednym z nielicznych młodzieżowców na szczeblu ekstraklasy, który regularnie występuje w pierwszej jedenastce swojego zespołu klubowego. Do tej pory uzbierał już przeszło sześćdziesiąt występów.

W samym tylko kwietniu uzdolniony skrzydłowy pojawił się na boisku w sześciu spotkaniach, notując w nich jedną bramkę i taką samą liczbę asyst, co pozwoliło mu się wyróżnić na tle konkurentów z innych drużyn.

Szymański nagrodę Młodzieżowca Kwietnia PKO Banku Polskiego otrzymał kosztem napastnika Olafa Nowaka z Zagłębia Sosnowiec oraz pomocnika Patryka Dziczka z Piasta Gliwice.

Piłkarskie newsy

TVP pokaże Mistrzostwa Świata FIFA U-20!

Badys

Piątek dogonił Cristiano Ronaldo!

Badys

Grosicki zostanie wypożyczony do Turcji?

Maks