Euro 2020 Polska na Euro2020

Rybus i Bereszyński opuścili zgrupowanie!

Obrońcy Maciej Rybus i Bartosz Bereszyński to kolejni reprezentanci Polski, z których usług nie będzie mógł skorzystać Jerzy Brzęczek we wtorkowym meczu ze Słowenią, który zakończy zmagania w Eliminacjach UEFA EURO 2020.

Pożegnanie Piszczka bez Rybusa i Milika

Reprezentacja bez Rybusa i Bereszyńskiego

Zawodnik Lokomotiwu Moskwa od początku listopadowego zgrupowania reprezentacji Polski borykał się z urazem mięśniowym. Koniec końców w poniedziałek przed południem ogłoszono, że piłkarz rosyjskiego giganta przegrał walkę z czasem i nie wystąpi w ostatnim meczu kwalifikacji.

Kilka godzin później identyczny komunikat ukazał się w sprawie Bartosza Bereszyńskiego, który również nie pojawił się na boisku podczas sobotniej konfrontacji z Izraelem, którą podopieczni Jerzego Brzęczka wygrali 2:1 po bramkach Grzegorza Krychowiaka i Krzysztofa Piątka.

„Bartosz Bereszyński wyjechał ze zgrupowania reprezentacji Polski. Zawodnik doznał urazu kolana podczas treningu przedmeczowego w Izraelu. Pomimo niewielkich dolegliwości wykonane dziś badania diagnostyczne wykazały uszkodzenie łąkotki i potrzebę wykonania artroskopii stawu kolanowego. Zawodnik niezwłocznie udał się na leczenie do klubu. Powrót do pełnego treningu po 5/6 tygodniach” – napisał na Twitterze rzecznik PZPN, Jakub Kwiatkowski.

Przypominamy, że jeszcze przed potyczką w Jerozolimie do klubu wrócił Arkadiusz Milik, co oznacza, że aż trzech powołanych zawodników z powodu urazów przedwcześnie musiało opuścić ostatnie w tym roku zgrupowanie polskiej kadry.

Warto jeszcze odnotować, że w poniedziałek do reprezentacji dołączył Łukasz Piszczek. Prawy obrońca Borussii Dortmund ma zagrać kilkadziesiąt minut na zakończenie Eliminacji UEFA EURO 2020, kończąc tym samym przygodę z drużyną narodową. Licznik występów w jego przypadku zatrzyma się na liczbie 66.

Piłkarskie newsy

Mecze Euro 2020 w Polsce

Maks

Polska wygrywa z Izraelem po golach Krychowiaka i Piątka!

Badys

EURO 2020: Lewandowski ocenił grupowych rywali

Badys