Polska na Euro2020

Robert Gumny Młodzieżowcem Lipca PKO Banku Polskiego!

Reprezentant polskiej młodzieżówki, który otrzymywał również powołania na mecze pierwszej reprezentacji od Jerzego Brzęczka, zgarnął pierwszą nagrodę dla młodzieżowca w sezonie 2019/20 – poinformowano w oficjalnym komunikacie prasowym organizatora rozgrywek.

Młody obrońca „Kolejorza” wyprzedził w wyścigu po tę nagrodę swojego kolegę z klubu i młodzieżówki, Kamil Jóźwiaka oraz przedstawiciela Jagiellonii Białystok, który w rundzie wiosennej minionego sezonu biegał jeszcze po boiskach Fortuna 1.ligi, Bartosza Bidę.

„Robert Gumny zajmuje drugie miejsce wśród obecnych młodzieżowców w lidze pod względem największej liczby spotkań rozegranych w Ekstraklasie (65). Ustępuje on wyłącznie Kamilowi Jóźwiakowi. W walce o tytuł Młodzieżowca Lipca PKO Banku Polskiego pokonał jednak swego towarzysza z Kolejorza. W dwóch pierwszych kolejkach wykazał się on znakomitą postawą w defensywie. Stoczył w sumie 34 pojedynki, z czego 22 zakończyły się jego wygranymi (64,7%). Osiągnął też najwyższe liczby z trójki nominowanych w liczbie podań (113), podań celnych (99) i dokładności zagrań (87,6%). Został także – podobnie jak Jóźwiak – nominowany do nagrody Piłkarza Lipca” – napisano w komunikacie Ekstraklasy S.A..

Przypominamy, że Robert Gumny po raz drugi w karierze znalazł się w gronie nominowanych do nagrody Młodzieżowca Miesiąca. W grudniu 2018 roku musiał jednak uznać wyższość Radosława Majeckiego, bramkarza Legii Warszawa.

Otrzymane za lipiec wyróżnienie jest pierwszym, jakie w ramach tego plebiscytu otrzymał słynący z pracy z młodzieżą, Lech Poznań.

Źródło: Ekstraklasa SA (materiały prasowe)


BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Piłkarskie newsy

Brzęczek zdecydował: Fabiański bramkarzem numer jeden na jesienne mecze eliminacji!

Badys

Kapitan reprezentacji blisko korony króla strzelców i tytułu mistrzowskiego!

Badys

Jerzy Brzęczek o reprezentacji przed eliminacjami!

Badys