Typy Euro 2020

Reprezentanci znowu błyszczeli w ligach zagranicznych

Za nami kolejny weekend, który był bardzo udany dla reprezentantów Polski, występujących na co dzień w ligach zagranicznych. Do siatki rywali trafiali Milik, Piątek i Zieliński, a Klich i Grosicki zaliczyli asysty.

Reprezentanci znowu błyszczeli w ligach zagranicznych
Reprezentanci znowu błyszczeli w ligach zagranicznych

Zacznijmy od polskiego duetu z Neapolu, choć pojawił się na boisku jako ostatnio, bo dopiero w niedzielny wieczór. Obok tego występu nie można przejść jednak obojętnie, bo Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński zdobyli w sumie trzy z czterech bramek dla SSC Napoli w wyjazdowym spotkaniu z AC Parmą. „Arkadiuszo” ustrzelił dublet, a „Zielu” otworzył wynik spotkania. Dla pierwszego z nich były to gole numer 14 i 15 w tym sezonie, a dla drugiego piąte trafienie w sezonie 2018/19.

Pisanie o kolejnych bramkach Krzysztofa Piątka staje się już nudne, ale jemu strzelanie nie znudzi się chyba nigdy. Tym razem polski „Il Pistolero”, w którym zakochała się czerwono-czarna część Mediolanu, otworzył wynik piątkowego spotkania z Empoli, które rossoneri wygrali ostatecznie 3:0. Dla Piątka było to już siódme trafienie w szóstym meczu dla AC Milan.

To jednak nie cały dorobek polskich reprezentantów w miniony weekend, co z pewnością bardzo cieszy selekcjonera Jerzego Brzęczka. Polacy błyszczeli bowiem też w angielskiej Championship, gdzie Mateusz Klich i Kamil Grosicki zanotowali asysty.

Przypominamy, że już za dwa tygodnie Jerzy Brzęczek powinien wysłać powołania na marcowe mecze eliminacji UEFA EURO 2020, które rozpoczniemy konfrontacjami z Austrią i Łotwą. Jak widać po powyższych przykładach, selekcjoner będzie miał pozytywny ból głowy.

Piłkarskie newsy

Szczęsny w ogniu krytyki zagranicznych mediów

Maks

Henry już za Lewandowskim!

Badys

Rybus i Bereszyński opuścili zgrupowanie!

Badys