Polska na Euro2020

Reprezentanci Polski na czołówkach włoskich gazet!

Krzysztof Piątek i Arkadiusz Milik znaleźli się na okładkach poniedziałkowych wydań najpopularniejszych dzienników sportowych na Półwyspie Apenińskim. Czemu to zawdzięczają?

Reprezentanci Polski na czołówkach włoskich gazet!
Reprezentanci Polski na czołówkach włoskich gazet! (Screen: Piotr Koźmiński/Twitter)

Na pierwszej stronie „La Gazetta dello Sport” znalazł się Krzysztof Piątek, który z powodu żółtych kartek nie wystąpi w dzisiejszym pojedynku Genui CFC przeciwko AC Milan, ale w ciągu kilkudziesięciu godzin może zostać jednym z trzech najdroższych zawodników w historii… mediolańskiego klubu.

Według doniesień „LGdS” dwukrotny reprezentant naszego kraju powinien zostać zaprezentowany jako gracz rossonerich już jutro, we wtorek 22 stycznia. Koszt operacji ma wynieść oszałamiające 35 milionów w europejskiej walucie.

Na tytułowej stronie „Corriere dello Sport” króluje z kolei Arkadiusz Milik, który w niedzielny wieczór zaliczył kolejny błyskotliwy występ w barwach SSC Napoli, strzelając przepiękną bramkę z rzutu wolnego i zapewniając tym samym swojej drużynie komplet punktów w starciu z Lazio Rzym (2:1). [Obejrzyj bramkę Milika i skrót meczu!]

Popularny „Arkadiuszo” miał trudne wejście w bieżący sezon, ale od pewnego czasu błyszczy w zespole Carlo Ancelottiego, którego jest najskuteczniejszym strzelcem. Jego dorobek to 11 goli w Serie A i 1 w Pucharze Włoch.

Znakomita forma polski napastników we Włoszech to znakomita wiadomość dla selekcjonera Jerzego Brzęczka w przededniu startu kwalifikacji do UEFA EURO 2020. Pierwsza potyczka, przeciwko Austrii, już w marcu!

Piłkarskie newsy

O której godzinie mecze Euro 2020?

Maks

Wielkie zwycięstwo Biało-Czerwonych!

Badys