Polska na Euro2020

Reprezentacyjni napastnicy wciąż imponują skutecznością

Z trójki zawodników preferowanych przez Jerzego Brzęczka w formacji ataku, do siatki w miniony weekend nie trafił tylko Arkadiusz Milik. Robert Lewandowski i Krzysztof Piątek dorzucili do swojego dorobku po jednym trafieniu.

Reprezentacyjni napastnicy wciąż imponują skutecznością
Reprezentacyjni napastnicy wciąż imponują skutecznością

Popularny „Lewy” poprowadził w sobotę Bayern Monachium do zwycięstwa 3:1 nad Schalke 04 Gelsenkirchen, uczestnicząc we wszystkich akcjach bramkowych „Bawarczyków”.Kapitan polskiej drużyny narodowej zaliczył w tym pojedynku nie tylko bramkę, ale również asystę przecudnej urody (przewrotką). Dla Roberta Lewandowskiego były to już dwudziesty piąty gol i jedenasta asysta w sezonie 2018/19. Uwagę zwraca przede wszystkim ta druga statystyka, bo w minionych rozgrywkach wielu narzekało, że nasz napastnik jest „sępem”, który nie potrafi dograć lepiej ustawionym kolegom.

Tempa nie zwalnia też polski „Il Pistolero” z Mediolanu, który w czwartym spotkaniu w barwach rossonerich zdobył czwartą bramkę. Tym razem jego ofiarą został bramkarz Cagliari, przyszłego klubu Sebastiana Walukiewicza. Krzysztof Piątek zdobył trzecią bramkę, ustalając końcowy wynik niedzielnego pojedynku. To już dwudziesty trzeci gol dwukrotnego reprezentanta Polski na Półwyspie Apenińskim, gdzie występuje zaledwie od sierpnia minionego roku. Trudno wobec tego się dziwić, że mediolańscy kibice szaleją na jego punkcie.

Dobra postawa polskich zawodników cieszy w kontekście startujących już w marcu eliminacji do UEFA EURO 2020. Przypominamy, że podopieczni Jerzego Brzęczka rozpoczną je od wyjazdowego starcia z reprezentacją Austrii (21 III) i domowej potyczki z Łotyszami trzy dni później.

Piłkarskie newsy

OFICJALNIE: Krzysztof Piątek w AC Milan!

Badys

Kolejny reprezentant Polski zagra w Rosji!

Badys

EURO U21: Polska zagra z Italią o pozycję lidera grupy!

Badys