Euro 2020 Polska na Euro2020

Reprezentacja Polski rozpoczęła zgrupowanie

W poniedziałek 18 marca polska drużyna narodowa rozpoczęła zgrupowanie przed pierwszymi meczami w ramach eliminacji UEFA EURO 2020. Za nami pierwsza konferencja selekcjonera Biało-Czerwonych, Jerzego Brzęczka.

Jerzy Brzęczek powołał kadrę na pierwsze mecze eliminacji EURO 2020!
Reprezentacja Polski rozpoczęła zgrupowanie

Szkoleniowiec reprezentacji Polski był pytany przez licznie zgromadzonych dziennikarzy przede wszystkim o personalia, bo jego powołania wzbudziły trochę kontrowersji. Zwłaszcza te dla Jakuba Błaszczykowskiego i Arkadiusza Recy.

„Maciejowi Rybusowi odnowił się uraz, który miał na jesieni. Wrócił do treningów, ale nie zagrał w oficjalnym meczu i stąd powołanie Arkadiusza Recy. Jego statystyki nie są imponujące, ale zwracając uwagę na jego dyspozycję i charakterystykę. To zawodnik, którego szukaliśmy. Podjęliśmy wspólnie decyzję ze sztabem, żeby go powołać. Mam nadzieję, że z Arkiem będzie podobna sytuacja co z Jankiem Bednarkiem, który też później zaczął grać, na czym skorzystała też reprezentacja. Zdarza się, że musimy podejmować trudne decyzje, mając świadomość tego, że nie dla wszystkich będą zrozumiałe. Nie mamy tyle czasu, co w klubie. Czasem trzeba ryzykować. W najbliższych tygodniach i miesiącach okaże się czy ta decyzja była słuszna” – wyjaśnił Jerzy Brzęczek.

W przypadku Kuby Błaszczykowskiego było o tyle prościej, że w ostatnich kolejkach LOTTO Ekstraklasy pokazał się z dobrej strony, strzelając trzy bramki i notując dwie asysty. W tym we wczorajszych Derbach Krakowa, gdzie skrzydłowy zapunktował w obu kategoriach.

„Myślę, że Kuba jest w takim stanie fizycznym, w jakim nie był od dawna. Mamy wgląd w jego badania wyników wydolnościowych. Także z ostatnich lat. Pod tym względem jest na bardzo wysokim poziomie. Od dawna takiego etapu nie osiągnął. Powrót do ekstraklasy i regularna gra w lidze była dla mnie bardzo ważna. Z każdym meczem widać wzrost jego pewności siebie. Pokazuje umiejętności, nie zapomniał jak gra się w piłkę. Jeśli chodzi o grę w reprezentacji, to jest brany pod uwagę i na lewym i prawym skrzydle” – ocenił selekcjoner.

Szkoleniowiec Biało-Czerwonych zdecydował też, kto będzie pierwszym bramkarzem reprezentacji Polski w czterech najbliższych meczach. Nie chciał jednak zdradzić tego na konferencji, zastrzegając, że jako pierwsi muszą dowiedzieć się zainteresowani.

Przypominamy, że pierwszy mecze eliminacji UEFA EURO 2020 już w najbliższy czwartek, kiedy to nasi piłkarze zmierzą się na wyjeździe z Austriakami. Trzy dni później podejmiemy na PGE Narodowym Łotyszy.

Piłkarskie newsy

Szczęsny uratował Juventus przed blamażem

Badys

Brzęczek ogłosił kadrę – Piszczek i Lewandowski w składzie!

Badys

Ostatni test kadry

Badys