Polska na Euro2020

Ranking FIFA: Polska w górę

Prowadzona jesienią przez Jerzego Brzęczka reprezentacja Polski awansowała dokładnie o jedno miejsce w najnowszym zestawieniu Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA). Na czele rankingu niezmiennie od trzech miesięcy znajdują się Belgowie.

https://twitter.com/FIFAcom
Ranking FIFA: Polska w górę (fot.: https://twitter.com/FIFAcom )

W listopadzie Biało-Czerwoni rozegrali dwa spotkania, mecz towarzyski z Czechami oraz ostatni pojedynek w ramach Dywizji A Ligi Narodów UEFA z Portugalią. Niestety po raz kolejny podopiecznym nowego selekcjonera drużyny narodowej nie udało się zwyciężyć (0:1 i 1:1), ale dzięki remisowi z reprezentacją z Półwyspu Iberyjskiego udało się zapunktować w rankingu, dzięki czemu przeskoczyliśmy z początku trzeciej dziesiątki na koniec drugiej.

Natomiast na pierwszych pięciu miejscach zestawienia FIFA nie nastąpiły żadne zmiany. Kolejność, tak jak w październiku, wygląda następująco: Belgia, Francja, Brazylia, Chorwacja, Anglia. W pierwszej dziesiątce pozycjami zamieniły się tylko ekipy wspominanej już Portugalii i Urugwaju.

Za kadencji Adama Nawałki polscy piłkarze potrafili wskoczyć nawet na piątą pozycję Rankingu FIFA, ale dziś nie ma to i tak większego znaczenia. Przed Jerzym Brzęczkiem i jego drużyną w końcu eliminacje UEFA EURO 2020, do których będziemy losowani z pierwszego koszyka, co znacznie może nam ułatwić awans do turnieju finałowego.

Losowanie odbędzie się 2 grudnia, a więc już w najbliższą niedzielę. Z jego wynikami będziecie mogli zapoznać się na naszej stronie.

Sprawdź czy są już bonusy na UEFA EURO 2020!

Piłkarskie newsy

Pazdan zmieni klub? Jest ostateczna decyzja!

Maks

Jakub Błaszczykowski zostanie w Wiśle do końca kariery!

Badys

Brzęczek chce powrotu niektórych piłkarzy?

Maks