Euro 2020

Prawa telewizyjne do Euro 2020

Mistrzostwa Europy 2020 ruszają 14 czerwca. Gdzie w Polsce będzie można je obejrzeć? Sprawdźcie, jaka stacja telewizyjna posiada prawa telewizyjne do najbliższego Euro!

Prawa telewizyjne do Euro 2020
Prawa telewizyjne do Euro 2020

Mistrzostwa Europy 2020 będą wyjątkowe, ponieważ po raz pierwszy w historii odbędą się w aż dwunastu państwach. Rozpoczną się w czerwcu, a zakończą w lipcu, kiedy to rozegranie zostanie wielki finał na legendarnym Wembley.

Prawa telewizyjne do pokazywania meczów Euro 2020 posiada w Polsce TVP, czyli telewizja publiczna. Transmisje ze spotkań emitowane będą na antenach TVP 1, TVP 2 oraz TVP Sport. Wszystkie te kanały dostępne są zupełnie za darmo w Naziemnej Telewizji Cyfrowej, do której dostęp można uzyskać w bardzo łatwy sposób.

Na razie nie wiadomo, czy Telewizja Publiczna zdecyduje się komuś odsprzedać prawa do przynajmniej kilku spotkań, na przykład, tylko reprezentacji Polski. Podczas MŚ 2018 pozostała nieugięta i nie zgodziła się na żadną z ofert przedstawionych przez Polsat.

Na ten moment nie wiadomo, kto będzie komentował w TVP mecze Euro 2020. Na pewno nie posłuchamy już Dariusza Szpakowskiego, który na mundialu w Rosji ogłosił zakończenie kariery dziennikarskiej.

Piłkarskie newsy

Reprezentanci Polski poznali swoich rywali w Europie

Badys

Eliminacje EURO 2020: Polska zaczyna od zwycięstwa!

Badys

EURO 2020: CONEXT 19 oficjalną piłką eliminacji

Badys