Euro 2020 Polska na Euro2020

Powołania Jerzego Brzęczka na czerwcowe mecze eliminacji UEFA EURO 2020!

Na początku tygodnia selekcjoner Jerzy Brzęczek ogłosił nazwiska aż 28 zawodników, którzy mają się stawić na zgrupowaniu przed czerwcowymi meczami z Macedonią Północną i Izraelem, które rozegramy w ramach kwalifikacji do Mistrzostw Europy 2020.

Powołania Jerzego Brzęczka na czerwcowe mecze eliminacji UEFA EURO 2020!

Selekcjoner Jerzy Brzęczek zdecydował się na dokonanie kilku zmian w porównaniu do kadry na mecze z Austrią i Łotwą, które Biało-Czerwoni wygrali, dzięki czemu są liderami grupy z kompletem punktów na koncie. Tym razem zabrakło miejsca między innymi dla Szymona Żurkowskiego, ale szansę dostał inny z reprezentantów młodzieżówki, Sebastian Szymański, który miałby wypełnić na skrzydle lukę po kontuzjowanym Jakubie Błaszczykowskim.

Jest również kilka zaskoczeń, jak chociażby powołanie dla Arkadiusza Recy, którzy po zeszłorocznym transferze z Wisły Płock do Atalanty Bergamo nie potrafi odnaleźć się na Półwyspie Apenińskim, gdzie gra bardzo niewiele. Ale takie już prawo selekcjonera, że może powołać każdego, jeśli uzna, że będzie mu potrzebny.

„Rozpoczynamy drugie w tym roku zgrupowanie przed meczami eliminacyjnymi do EURO 2020. Tym razem zmierzymy się z Macedonią Północną i Izraelem. Zdecydowaliśmy się powołać 28 piłkarzy, w tym Dawida Kownackiego, Roberta Gumnego i Sebastiana Szymańskiego, którzy w czerwcu zagrają w finałach mistrzostw Europy do lat 21. Problemy zdrowotne niektórych kadrowiczów i wątpliwy udział w zgrupowaniu m.in. kontuzjowanego Macieja Rybusa, sprawiły, że sięgnęliśmy po piłkarzy z kadry Czesława Michniewicza. Wymieniona trójka wróci do reprezentacji do lat 21 najpóźniej dzień po meczu z Izraelem, ale istnieje szansa, że któryś z nich dołączy do drużyny trenera Michniewicza jeszcze wcześniej” – wyjaśnił swoje decyzje selekcjoner Jerzy Brzęczek, cytowany przez portal „Łączy Nas Piłka”.

Przypominamy, że przed Biało-Czerwonymi mecze eliminacji UEFA EURO 2020 z Macedonią Północną (7 czerwca w Skopje, godzina 20:45) i Izraelem (10 czerwca na PGE Narodowym w Warszawie, godz. 20:45).

Zwycięstwa w tych dwóch pojedynkach praktycznie zapewniłyby nam awans do turnieju finałowego, bo trudno sobie wyobrazić, że po takim starcie spadlibyśmy poniżej drugiego miejsca w tabeli, a to daje awans.

Kadra na czerwcowe zgrupowanie
Bramkarze: Łukasz Fabiański, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny;
Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Thiago Cionek, Kamil Glik, Robert Gumny, Artur Jędrzejczyk, Marcin Kamiński, Tomasz Kędziora, Michał Pazdan, Arkadiusz Reca, Maciej Rybus;
Pomocnicy: Przemysław Frankowski, Jacek Góralski, Kamil Grosicki, Damian Kądzior, Mateusz Klich, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Damian Szymański, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński;
Napastnicy: Dawid Kownacki, Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek.

Piłkarskie newsy

Gra reprezentacja, LvBET przygotował promocję

Badys

Dramat Kamińskiego szansą dla stopera zabrzan?

Badys

Ranking FIFA: Polska w górę

Badys