Euro 2020 Polska na Euro2020

Polska wygrywa z Izraelem po golach Krychowiaka i Piątka!

W swoim dziewiątym meczu Eliminacji UEFA EURO 2020 piłkarska reprezentacja Polski pokonała na wyjeździe drużynę narodową Izraela, zapewniając sobie pierwsze miejsce w grupie „G” i najprawdopodobniej rozstawieniem w pierwszym koszyku przed losowanie grup turnieju finałowego przyszłorocznych Mistrzostw Europy.

Polska lepsza od Izraela

Biało-Czerwoni po raz drugi w trakcie kwalifikacji do finałów UEFA EURO 2020 pokonali reprezentację Izraelem, ale tym razem nie przyszło im to tak łatwo jak jeszcze kilka miesięcy temu na PGE Narodowym w Warszawie, kiedy to rozgromili rywala w stosunku aż 4:0.

W rewanżu było skromniej, bo tylko 2:1, ale możemy mówić o w pełni zasłużonym zwycięstwie. Już na przerwę schodziliśmy przy prowadzeniu podopiecznych Jerzego Brzęczka, a wynik spotkania otworzył Grzegorz Krychowiak, który w końcu zagrał tak dobrze jak w klubie.

Przełamał się także drugi z naszych reprezentantów, Krzysztof Piątek, który bardzo potrzebował tego gola wobec kłopotów w zespole klubowym. Gol ten może poprawić jego sytuację w AC Milan, tak jak przed miesiącem pomógł Arkadiuszowi Milikowi.

„Pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu. Ale druga pokazała jak piłka nożna jest zmienna. Mieliśmy najpierw kontrolę, ale nie udało nam się zamknąć tego spotkania. Nie wykorzystywaliśmy swoich szans. Mimo wszystko jestem zadowolony z tego meczu. Jest jednak kilka wniosków do wyciągnięcia. Chciałbym pogratulować chłopakom. Nie można przecież zapominać całej otoczki tego meczu. Nie było widać u zawodników obaw. Jestem dumny z tej drużyny” – powiedział po meczu Jerzy Brzęczek.

Zwycięstwo w Jerozolimie przesądziło o tym, że Polska zajmie pierwsze miejsce w grupie „G”, ale nie ma mowy o świętowaniu. We wtorek podopiecznych Jerzego Brzęczka czeka bowiem starcie ze Słowenią, której Biało-Czerwoni chcą się zrewanżować za porażkę 0:2 w Lublanie, jedyną w kwalifikacjach do UEFA EURO 2020.