Euro 2020 Polska na Euro2020

Polska va Austria: Będą zmiany w wyjściowym składzie!

Od dwóch do trzech zmian w wyjściowym składzie może dokonać Jerzy Brzęczek w porównaniu do przegranego 0:2 starcia ze Słoweńcami. Przynajmniej tak wynika z konferencji selekcjonera i doniesień mediów.

Polska va Austria: Będą zmiany w wyjściowym składzie!

Przypominamy, że piątkowa porażka ze Słowenią była pierwszym potknięciem Biało-Czerwonych w batalii o udział w przyszłorocznych finałach piłkarskich Mistrzostw Europy, w których po raz pierwszy w historii wezmą udział aż 24 drużyny narodowe.

Pomimo tego mocno skomplikowała ona naszą sytuację w grupie,m bo obecnie mamy już tylko trzy oczka więcej od dzisiejszego rywala i o cztery więcej od Słoweńców i Izraelczyków. Co na to nasz selekcjoner?

„Nie będzie u nas żadnej presji. Mamy pięć spotkań za sobą i dwanaście zgromadzonych punktów. Nie ma sensu wytwarzać zbędnej presji. Mamy świadomość, że mecz ze Słowenią nie rozegraliśmy tak, jak chcieliśmy. Szanujemy rywala, ale gramy u siebie i zrobimy wszystko, żeby wygrać. Wyjdziemy na ten mecz z pełnym zaangażowaniem, ambicją i determinacją (…) Przez ostatnie miesiące Austriacy nabrali wiatru w żagle. Udowodnili w poprzednich meczach, że są w bardzo wysokiej dyspozycji. Grają silnych klubach, ale my znamy swoją wartość i uważam, że to będzie wyrównany mecz. Decydować będą jednak detale na takim poziomie. Zadecyduje to, kto ile włoży wysiłku w kluczowych momentach i kto będzie mądrzej realizował swoje zadania taktyczne” – powiedział Jerzy Brzęczek.

Z oficjalnej konferencji prasowej selekcjonera polskiej drużyny narodowej dowiedzieliśmy się także, że nic już nie stoi na przeszkodzie, jeśli chodzi o występ Kamila Glika, który opuścił piątkowy pojedynek z powodu urazu mięśniowego. Dziś ma być już do dyspozycji sztabu szkoleniowego, tak jak wszyscy inni gracze.

Z doniesień medialnych wynika, że może dojść do większej liczby zmian w składzie niż tylko roszada na środku obrony – Glika za Pazdana. Od pierwszych minut na boisku mogą pojawić się dwaj do niedawna reprezentanci polskiej młodzieżówki.

Mowa o Krystianie Bieliku i Dawidzie Kownackim, którzy mieliby zastąpić Mateusza Klicha i Krzysztofa Piątka, co skutkowałoby również zmianą ustawienia z 1-4-4-2 na 1-4-2-3-1.

Zakład bez ryzyka w BetFan

BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Piłkarskie newsy

Ranking FIFA: Polska w górę

Badys

Kapitan reprezentacji blisko korony króla strzelców i tytułu mistrzowskiego!

Badys

EURO U21 2021: Biało-Czerwoni poznali rywali

Badys