Polska na Euro2020

Polacy strzelali w Europie

Robert Lewandowski i Piotr Zieliński wpisali się na listę strzelców w środowych spotkaniach swoich drużyn klubowych. Jednak powody do zadowolenia miał tylko pierwszy z nich.

Kapitan Biało-Czerwonych spotkanie z w ramach 1/4 finału Pucharu Niemiec przeciwko drugoligowemu Heidenheim rozpoczął na ławce rezerwowych i wydawało się, że spędzi tam cały mecz, bo po niespełna kwadransie „Bawarczycy” już prowadzili. Wszystko zmieniła czerwona kartka dla Niklasa Sule i objęcie prowadzenia przez gości (2:1).

To wymusiło posłanie do boju popularnego „Lewego”, który pojawił się na murawie od początku drugiej odsłony, przyczyniając się wymiernie do odwrócenia losów pojedynku. Robert Lewandowski strzelił dwie bramki, w tym tę decydującą na 5:4 z rzutu karnego. Awans uratowany.

Zdecydowanie mniej powodów do radości z samego wyniku SSC Napoli miał Piotr Zieliński. Jego zespół przegrał bowiem na wyjeździe z Empoli (1:2). Polak popisał się jednak fenomenalnym uderzeniem z dystansu, po podaniu Arka Milika, będąc najjaśniejszą postacią w ekipie Carlo Ancelottiego.

Forma reprezentantów Polski cieszy z pewnością selekcjonera Jerzego Brzęczka, który już myśli o czerwcowych pojedynkach drużyny narodowej w eliminacjach UEFA EURO 2020.

Piłkarskie newsy

Znamy też nazwiska powołanych do młodzieżówki

Badys

Gwiazda Chorwacji kończy karierę

Maks

Kuba Błaszczykowski Piłkarzem Marca!

Badys