Euro 2020 Polska na Euro2020

Polacy stracą pierwszą szansę na awans na Euro 2020?

Reprezentacja Polski zmierzy się w niedzielę na Stadionie Śląskim z drużyną narodową Włoch. Jeżeli nie odnotuje pierwszego zwycięstwa w Lidze Narodów, zaprzepaści pierwszą szansę na awans do mistrzostw Europy 2020!

Polacy stracą pierwszą szansę na awans na Euro 2020?

Liga Narodów UEFA to nowy projekt, który miał pomóc w okresie największej posuchy. Zwycięzca tej imprezy otrzyma bezpośredni awans do Euro 2020 i jednocześnie zostanie pierwszym znanym uczestnikiem tej imprezy.

Reprezentacja Polski przed losowaniem dywizji Ligi Narodów znajdowała się w czołówce rankingu FIFA, co pozwoliło jej otrzymać miejsce wśród prawdziwej piłkarskiej elity. Gdyby wygrała swoją grupę, miałaby szansę wziąć udział w turnieju finałowym o miejsce w najbliższym Euro.

Niestety, wiele wskazuje na to, że piłkarze Jerzego Brzęczka stracą pierwszą szansę na awans do mistrzostw Europy. Do tej pory zdobyli tylko jeden punkt, co raczej nie stawia ich w najlepszej sytuacji. Minimalne szanse nadal jeszcze są, ale na ten moment Portugalia wydaje się poza zasięgiem zarówno naszej drużyny, jak i reprezentacji Włoch.

Mecz o „być albo nie być” odbędzie się w niedzielę na Stadionie Śląskim. Zwycięstwo pomoże nam realnie myśleć o pozostaniu w najlepszej dywizji Ligi Narodów. Porażka – pokrzyżuje wiele planów.

Początek meczu Polska – Włochy w dniu 14 października o godzinie 20.45.

Piłkarskie newsy

Ostatni test kadry

Badys

Liga typerów Euro 2020

Maks

Eliminacje EURO 2020: Polska zaczyna od zwycięstwa!

Badys