Płaska stawka

Płaska stawka u bukmachera – jak grać?

Płaska stawka, jest jednym z najbardziej popularnych i najłatwiejszych systemów stawkowania. Umożliwia lepsze kontrolowanie budżetu przeznaczonego ona poczet zakładów bukmacherskich, jak i minimalizowanie ewentualnych strat. System płaska stawka, jest polecany szczególnie graczom dopiero zaczynającym swoją przygodę z bukmacherką, ale używają ja także profesjonalni obstawiający. Czym jest i jakie są zalety płaskiej stawki? Na te pytania, postaramy się odpowiedzieć poniżej.

Płaska stawka – co to jest?

Założenia metody płaskiej stawki, są bardzo proste: bez względu na to jaki kurs bukmacherski i nierzadko także nieważne jakie spotkanie – za każdym razem obstawiać będziemy za wybraną przez siebie kwotę. Przykładowo, jeśli ustalimy sobie, iż na poczet każdego z zakładów przeznaczymy po 100 złotych, to potencjalne wygrane, zależnie od kursu, będą się mieścić w przedziale 150-700 złotych.

O ile, nie będzie problemów z niewielkimi kursami, to schody zaczną się w przypadku kursów na poziomie 3.00. Jeśli umiemy znaleźć valuebety, to gra będzie warta zachodu, ale w większości sytuacji gracze początkujący albo tego nie potrafią, albo podchodzą zbyt emocjonalnie do zakładów.

Płaska stawka bukmacher – jak grać?

Najważniejszą różnicą pomiędzy płaska stawką, a obstawianiem początkujących graczy według własnego widzimisię, będzie stała stawka przeznaczona na poczet każdego z zakładów. Sugerowane jest, żeby wysokość stawki płaskiej, nie przekroczyła 2 procent całości posiadanego budżetu. Na przykład, mając do swojej dyspozycji 1000 złotych na poczet zakładów, stawka kuponów, nie może przekroczyć 20 złotych, czyli 2 procent spośród całego budżetu. W sytuacji bardziej agresywnego i ryzykownego stylu, dopuszczone jest, żeby stawka płaska, stanowiła do 5 procent posiadanego budżetu.

Jeżeli jak dotąd, obstawialiśmy kupony w przedziale 20-30 złotych, zaś na granie przeznaczaliśmy symboliczne 100 złotych w miesiącu, nasz budżet ulegał bardzo szybkiego skurczeniu. Graliśmy przecież nie za dwa, a nawet pięć procent własnego budżetu, tylko za 20-30 procent. Możemy mieć nos do obstawiania i wysoką skuteczność, ale jeśli nie będziemy do tego cierpliwi i poinformowani, w jaki sposób stawkować, osiąganie zysków na dłuższą metę, nie będzie możliwe. Płaska stawką, nie stanowi oczywiście idealnego systemu bukmacherskiego, jednakże istnieją łatwe sposoby, żeby je trochę ulepszać.

System płaska stawka – zalety i wady

Jak każdy spośród systemów bukmacherskich, płaska stawka ma swoje słabe i silne strony, dlatego nie będzie to system, który każdego zadowoli. Jeżeli zależy nam głównie na tym, aby obstawiać stabilnie i bezpiecznie w zakładach bukmacherskich, płaska stawką może stanowić doskonałe rozwiązanie. Gracze muszą się naprawdę przyłożyć, aby grając z zastosowaniem tego systemu, zbankrutować – musieliby cały czas przegrywać i to przy obstawianiu kilkudziesięciu zakładów. Jeżeli typy będą w większości odpowiednie, budżet obstawiającego dostanie zasilony przez regularne zyski, jeżeli zaś są nierzadko błędne, straty nie będą aż tak odczuwalne.

Poza tym, płaska stawka idealnie, sprawdzi się do nauki obstawiania bukmacherskich zakładów. Bez problemu będziemy mogli zauważyć, czy odpowiednio obstawiamy, ponieważ na to wskaże profitowość obstawianych zakładów, jak i czy nasze zakłady będą się opłacać. Wadą jest tylko jedna – zyski osiągane z użyciem systemu płaskiej stawki, nie będą nazbyt wysokie i musimy podkreślić, iż inne spośród systemów bukmacherskich, mogą przynosić dużo lepsze profity.

System gry płaską stawką – jaką dyscyplinę wybrać?

To następną ważną kwestią. Zwykle zaobserwować można tendencję, iż początkujący gracze, na starcie obstawiają praktycznie rzecz biorąc wszystko, co się da. Nie są zbytnio przywiązani do jednej dyscypliny. Jest to błędne podejście. W przypadku płaskiej stawki, możemy faktycznie zdecydować się na różnorodne dyscypliny sportu. Najlepiej, jednakże będzie wybrać tę, na temat której mamy najwięcej informacji.

Jeśli jesteśmy zainteresowani odnoszeniem systematycznych sukcesów w obstawianiu, powinniśmy przeprowadzić dokładną analizę. Nie możemy obstawiać kuponów bez posiadania właściwego zakresu danych odnośnie drużyn, czy zawodników. Musimy więc na początku wybrać jedną albo dwie dyscypliny. Te, które są nam po prostu najbliższe. Nie można jednakże spocząć później na laurach. Trzeba poszerzać ciągle własne kwalifikacje w tej konkretnej dziedzinie. Dzięki temu, będziemy mogli być ze wszystkim na bieżąco.