Polska na Euro2020

Piątek dogonił Cristiano Ronaldo!

Niesamowita passa Krzysztofa Piątka na Półwyspie Apenińskim trwa. W sobotnim meczu z Chievo Werona Polak zdobył kolejną bramkę i jest obecnie współliderem klasyfikacji strzelców włoskiej Serie A.

Piątek dogonił Cristiano Ronaldo! (Fot.: AC Milan/Twitter)
Piątek dogonił Cristiano Ronaldo! (Fot.: AC Milan/Twitter)

Dwukrotny reprezentant naszego kraju przez całe spotkanie był bardzo uważnie pilnowany przez obrońców drużyny gospodarza i aż do momentu zdobycia bramki nie miał praktycznie żadnej sytuacji. Specjalnie nie pomagali mu też koledzy z zespołu, którzy po raz kolejny zagrali antyfutbol, nie stwarzając wielu okazji.

Tak czy inaczej polski „Il Pistolero” w końcu stanął przed szansą, którą bezbłędnie wykorzystał. Doszło do tego w 57. minucie spotkania przy stanie 1:1, a gol Krzysztofa Piątka, który świetnie odnalazł się w polu karnym, dał rossonerim trzy arcyważne punkty.

Wygrana pozwoliła drużynie AC Milan umocnić się na trzeciej pozycji w tabeli włoskiej Serie A, a to oznacza, że mediolańczycy są coraz bliżej wymarzonego powrotu do UEFA Champions League.

Ogromna w tym zasługa Krzysztofa Piątka, który wczoraj zdobył bramkę numer 19, jeśli chodzi o zmagania ligowe. Dokładnie tyle samo mają Cristiano Ronaldo i Fabio Quagliarella.

Utrzymująca się wysoka forma polskiego napastnika cieszy tym bardziej, że już za niespełna dwa tygodnie czeka nas pierwszy mecz eliminacji UEFA EURO 2020.

Piątek dogonił Cristiano Ronaldo!
5 (100%) 1 vote[s]

Piłkarskie newsy

Pazdan zmieni klub? Jest ostateczna decyzja!

Maks

EURO 2020: Lewandowski ocenił grupowych rywali

Badys

Reprezentanci Polski na czołówkach włoskich gazet!

Badys