Polska na Euro2020

Paweł Bochniewicz na stałe w Górniku!

Reprezentant polskiej młodzieżówki i uczestnik turnieju finałowego UEFA EURO U21 został wykupiony przez zabrzański klub z włoskiego Udinese Calcio – poinformowano w piątek 5 lipca w komunikacie na oficjalnej stronie internetowej klubu PKO Ekstraklasy (www.gornikzabrze.pl).

Paweł Bochniewicz na stałe w Górniku! (Fot.: Górnik Zabrze/Twitter)
Paweł Bochniewicz na stałe w Górniku! (Fot.: Górnik Zabrze/Twitter)

Przypominamy, że mierzący 194 cm wzrostu środkowy obrońca do Zabrza trafił już w połowie stycznie 2018 roku, kiedy to został wypożyczony z klubu włoskiej Serie A na pół roku. Następnie wypożyczenie to zostało przedłużone o kolejny sezon i dobiegło końca 30 czerwca 2019 roku.

W międzyczasie Artur Płatek, koordynator pionu sportowego i doradca zarządu, negocjował transfer definitywny. Nie było to łatwe, bo zainteresowanie uczestnikiem UEFA EURO U21 wyrażały niemiecka Arminia Bielefeld i angielskie Wigan Athletic.

„Dla mnie bardzo ważna wiadomość. To również bardzo ważny moment dla Pawła. Nalegałem na ten transfer, aby Górnik zdecydował się wydać na niego duże pieniądze. Liczę że ten chłopak się rozwinie, że będzie kluczową postacią i powalczy o debiut w seniorskiej reprezentacji. Mam nadzieję, że pociągnie Górnika do góry. Nasza młodzież będzie mogła się wiele od niego nauczyć” – powiedział koordynator ds. sportowych i doradca zarządu, Artur Płatek (gornikzabrze.pl).

Jak ważną postacią dla Górnika jest pochodzący z Dębicy „Bochen” pokazują statystyki minionego sezonu. Lewonożny stoper rozegrał aż 36 spotkań. Grał też wszystko od dechy do dechy w rundzie wiosennej sezonu 2017/18, kiedy zabrzanie po blisko ćwierć wieku wywalczyli awans do eliminacji europejskich pucharów.

Wydaje się, że zakontraktowanie Pawła Bochniewicza na dwa najbliższe lata zakończyło kompletowanie formacji defensywnej na nowy sezon. Wcześniej klub z Górnego Śląska pozyskał lewego obrońcę Erika Janżę i stopera Aleksandra Paluszka, a także przedłużył do 30 CZERWCA 2020 roku umowę z Borisem Sekuliciem. Pozyskano też defensywnego pomocnika Mateusza Matrasa. Wkrótce kontrakt powinien podpisać też bramkarz Dawid Kudła.

Wzmocnień wciąż wymaga druga linia. Tu testowani są Alasana Manneh z rezerw FC Barcelony i Juan Bauza z argentyńskiej Cordoby. Artur Płatek zapowiada również jeszcze 2-3 inne transfery do formacji ofensywnych.

Wracając jeszcze do „Bochena”, w Zabrzu liczą, że wydane na stopera pieniądze, a mówi się o kwocie zbliżonej do 350 tysięcy euro, szybko się zwrócą. Pomóc ma w tym debiut w reprezentacji Polski, która walczy obecnie o udział w finałach UEFA EURO 2020.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Piłkarskie newsy

Szczęsny w ogniu krytyki zagranicznych mediów

Maks

Lewandowski dostanie wolne od trenera

Maks

Tylko Milik z golem

Badys