Euro 2020

Ostatni test kadry

Wtorkowy mecz Ligi Narodów UEFA będzie ostatnim sprawdzianem polskiej reprezentacji przed przyszłorocznymi kwalifikacjami do Mistrzostw Europy, które odbędą się w 2020 roku. Jak wygląda dotychczasowy bilans kadry Jerzego Brzęczka?

Następca Adama Nawałki nie ma wielu powodów do zadowolenia. Jak sam podkreśla na praktycznie na każdej konferencji prasowej, drużyna pod jego wodzą nie miała możliwości rozegrania chociażby jednego spotkania w optymalnym zestawieniu, czemu winne liczne urazy zawodników.

„Nie jesteśmy zadowoleni z wyników, jakie osiągnęliśmy w Lidze Narodów, ale te mecze dały nam doświadczenie, które ma zaprocentować w spotkaniach eliminacji EURO 2020. Meczu z Portugalią na wyjeździe nie traktuję jako najtrudniejszego z dotychczasowych. Wszystkie były bowiem trudne, we wszystkie włożyliśmy wiele sił. Atmosfera wokół kadry nie jest teraz najlepsza, ale patrząc na historię polskiej piłki, w takich momentach jesteśmy najniebezpieczniejsi” – ocenił Jerzy Brzęczek.

Jak do tej pory Biało-Czerwoni za kadencji nowego selekcjonera rozegrali pięć spotkań i żadnego z nich nie udało się wygrać. Mowa o meczach Ligi Narodów z Włochami (1:1 i 0:1) i Portugalią (2:3) oraz o pojedynkach towarzyskich z Irlandią (1:1) i Czechami (0:1). Patrząc na klasę najbliższego rywala wszystko wskazuje na to, że na pierwsze zwycięstwo przyjdzie nam poczekać do przyszłego roku, kiedy to wystartują mecze eliminacyjnego do EURO 2020.

Początek wtorkowego starcia z Portugalią o godzinie 20:45. Z tej okazji firma LvBET przygotowała specjalną promocję dla swoich graczy, bonus +14%.

Piłkarskie newsy

Mistrz świata zakończy karierę po Euro 2020

Maks

Euro 2020: Polska poznała rywali!

Badys