Polska na Euro2020

OFICJALNIE: Krzysztof Piątek w AC Milan!

Późnym wieczorem w środę 23 stycznia, po wielu tygodniach negocjacji, Krzysztof Piątek został zawodnikiem AC Milan. Jego transfer z Genuy CFC jest nowym rekordem, jeśli chodzi o najdroższą sprzedaż polskiego piłkarza w historii.

OFICJALNIE: Krzysztof Piątek w AC Milan!
OFICJALNIE: Krzysztof Piątek w AC Milan!

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym mediolańskiego klubu, dwukrotny reprezentant Polski związał się z nowym pracodawcą umową ważną do 30 czerwca 2023 roku i będzie występował z numerem „19” na plecach.

W krótkim oświadczeniu AC Milan po sfinalizowaniu transakcji nie padła oficjalnie kwota transferu, ale media na Półwyspie Apenińskim i w Polsce są całkowicie zgodne, co do tego, że mowa o sumie aż 35 milionów w europejskiej walucie.

To nowy rekord, jeśli chodzi o polskiego piłkarza. Poprzedni, należący do Arkadiusza Milika, wynosił 32 miliony euro, jakie SSC Napoli musiało zapłacić Ajaxowi Amsterdam latem 2016 roku.

Co ciekawe, możliwy debiut Krzysztofa Piątka w szeregach rossonerich może nastąpić już w najbliższą sobotę podczas spotkania Serie A przeciwko… SSC Napoli. Czy dojdzie do pojedynku polskich snajperów?

Trudno to jednoznacznie stwierdzić, ale wydaje się, że obaj pojawią się tego dnia na murawie. Kwestią otwartą pozostaje to, w jakim wymiarze czasowym.

Jedno wydaje się pewne, taka polsko-polska potyczka byłaby mile widziana przez sztab szkoleniowy reprezentacji, który już w marcu będzie musiał wybrać jedenastkę na pierwszy mecz eliminacji UEFA EURO 2020.

MECZE NA ŻYWO W INTERNECIE!

Piłkarskie newsy

UEFA EURO 2020: Biało-Czerwoni ponieśli pierwszą porażkę w eliminacjach!

Badys

Wielkie zwycięstwo Biało-Czerwonych!

Badys

Sebastian Szymański młodzieżowcem miesiąca!

Badys