Polska na Euro2020

OFICJALNIE: Błaszczykowski piłkarzem Wisły Kraków!

Choć reprezentacyjny skrzydłowy trenował z „Białą Gwiazdą” praktycznie od początku przygotowań do rundy wiosennej, to kontrakt podpisał w przededniu startu rozgrywek LOTTO Ekstraklasy w 2019 roku.

Błaszczykowski piłkarzem Wisły Kraków! (Fot.: Kuba Błaszczykowski/INSTAGRAM)

Piątkowa konferencja prasowa, na której Jakub Błaszczykowski został oficjalnie zaprezentowany jako zawodnik „Białej Gwiazdy” miała charakter symboliczny. Przypadła bowiem na czternastą rocznicę pierwszego pojawienia się skrzydłowego w krakowskim klubie, kiedy to jako dziewiętnastolatek przyjechał na testy.

Teraz wraca jako gwiazda, po wielu latach bardzo udanej kariery zagranicznej, i wciąż jako czynny reprezentant naszego kraju, który już w marcu powinien wystąpić po raz kolejny w polskiej drużynie narodowej. Mowa oczywiście o pojedynku z Austrią w ramach eliminacji do UEFA EURO 2020.

„Dla mnie jest to wielki dzień. Cieszę się bardzo, że mogłem tutaj wrócić i będę miał tę przyjemność i zaszczyt by ponownie założyć koszulkę Wisły Kraków. Mam nadzieję, iż dostarczę nie tylko sobie wielkiej satysfakcji z gry, ale także kibicom oraz że będziemy mogli razem cieszyć się i przeżywać wiele pięknych chwil na tym stadionie. Mam nadzieję, że teraz, po tych wszystkich zawirowaniach będzie tylko świeciło słońce tak, jak ma to miejsce teraz za oknem” – powiedział najnowszy nabytek „Białej Gwiazdy”.

Według doniesień medialnych Kuba Błaszczykowski podpisał z Wisłą Kraków umowę obowiązującą do końca sezonu 2018/19 i będzie zarabiał… 500 PLN netto miesięcznie. To najniższe wynagrodzenie, jakie może w naszym kraju otrzymywać zawodowy piłkarz. W całości ma ono zostać przeznaczone na cel charytatywny.

33-letni skrzydłowy został już oficjalnie zgłoszony do rozgrywek LOTTO Ekstraklasy, co oznacza, że na boisku powinniśmy zobaczyć go już podczas poniedziałkowej konfrontacji z Górnikiem w Zabrzu (godzina 18:00).

Piłkarskie newsy

Gwiazda Chorwacji kończy karierę

Maks

Biało-Czerwoni wyszarpali trzy punkty w Skopje!

Badys

Polacy strzelali w Europie

Badys