Euro 2020

Mistrz świata zakończy karierę po Euro 2020

Blaise Matuidi, który w lipcu zdobył mistrzostwo świata z reprezentacją Francji, ogłosił, iż Euro 2020 będzie dla niego ostatnią imprezą w barwach narodowych.

Mistrz świata zakończy karierę po Euro 2020
Mistrz świata zakończy karierę po Euro 2020

Pomocnik występujący na co dzień w Juventusie Turyn rozważał zakończenie kariery reprezentacyjnej już po mundialu w Rosji, jednak dobre wyniki zespołu zmieniły jego plany na najbliższą przyszłość. 31-latek zdaje sobie jednak sprawę, że ma już swoje lata i wkrótce może nie być dla zespołu tak przydatny, jak teraz czy kilka ostatnich sezonów.

– „Myślałem, by zakończyć karierę od razu wielkim sukcesie na mistrzostwach świata. Jestem jednak zbyt ambitny na takie kroki. Jestem przekonany, że z tą ekipą możemy zdobyć tytuł najlepszego zespołu Europy. Chcę odejść w dobrym stylu, prawdopodobnie za dwa lata” – przyznaje 31-latek.

Przypominamy, że Euro 2020 odbędzie się w czerwcu i lipcu. Po raz pierwszy impreza organizowana będzie przez kilkanaście krajów z całego kontynentu, a więc żadna z ekip nie ma zagwarantowanego miejsca w tym wydarzeniu.

Piłkarskie newsy

EURO 2020: Lewandowski ocenił grupowych rywali

Badys

Reprezentacyjni napastnicy wciąż imponują skutecznością

Badys

Czy gospodarze muszą grać w eliminacjach Euro 2020?

Maks