Euro 2020 Polska na Euro2020

Lewandowski już strzela!

W piątek późnym wieczorem, po blisko miesięcznej przerwie zimowej, rozgrywki wznowiła 1.Bundesliga. Jednym z bohaterów inauguracji został kapitan reprezentacji Polski i napastnik Bayernu Monachium, Robert Lewandowski.

Po raz pierwszy od ośmiu lat „Bawarczycy” przystąpili do rundy wiosennej z pozycji zespołu goniącego, a nie liderującego stawce. Granie pod tego typu presją jest dla nich pewną nowością, ale w pierwszej potyczce w 2019 roku pokazali, że potrafią sobie z nią doskonale poradzić i przekuć na zwycięstwo.

Rywalem „Gwiazdy Południa” było TSG 1899 Hoffenheim, ale „Wieśniaki” nie byli w stanie przeciwstawić się żądnym wygranej i kompletu punktów monachijczykom, którzy tak naprawdę już w pierwszej odsłonie piątkowego pojedynku przesądzili o losach pojedynku.

Jeszcze przed przerwą dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Leon Goretzka. Gospodarze kwadrans po wznowieniu gry odpowiedzieli trafieniem Nico Schulza i dla faworytowi zaczęło robić się gorąco. Strata punktów w takich okolicznościach byłaby prawdziwą katastrofą.

Od czego jednak Bayern Monachium ma Roberta Lewandowskiego? Kapitan polskiej drużyny narodowej po raz kolejny udowodnił, że jest dla „Bawarczyków” bezcenny. To on zdobył bramkę na 3:1 w 87. minucie i przypieczętował trzy oczka. [Obejrzyj bramkę i skrót meczu!]

Dla Polaka to już gol nr 23 w obecnym sezonie w ogóle i 11 w rozgrywkach 1.Bundesligi. „Lewy” ma też na koncie pięć asyst. Jego dobra forma na początku rozgrywek to znakomita wiadomość dla selekcjonera Jerzego Brzęczka przed startującymi już w marcu eliminacjami do UEFA EURO 2020.

Bayern Monachium, dzięki zwycięstwu na TSG 1899 Hoffenheim, zmniejszył stratę do liderującej Borussii Dortmund do zaledwie trzech oczek. Jednak BVB z Łukaszem Piszczkiem swój mecz rozegra dzisiaj. Rywalem RB Lipsk.