Polska na Euro2020

Kuba Błaszczykowski rozwiązał kontrakt!

VfL Wolfsburg i Jakub Błaszczykowski wspólnie zgodzili się rozwiązać umowę zawodnika ze skutkiem natychmiastowym – poinformowano w oficjalnym komunikacie prasowym wieczorem w czwartek 3 stycznia.

Kuba Błaszczykowski rozwiązał kontrakt! (Fot.: VfL Wolfsburg/Twitter)
Kuba Błaszczykowski rozwiązał kontrakt! (Fot.: VfL Wolfsburg/Twitter)

Tym samym wieloletni i wciąż podstawowy reprezentant naszego kraju stał się wolnym zawodnikiem, dzięki czemu w końcu będzie mógł zmienić klub na taki, gdzie będzie mógł liczyć na regularne występy. W ekipie „Wilków” ostatnią rundę spędził głównie na ławce rezerwowych czy nawet trybunach.

Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się niemal pewne, że prawoskrzydłowy po latach występów w niemieckiej Bundeslidze wróci do LOTTO Ekstraklasy, gdzie miałby bronić barw Wisły Kraków, z które wypłynął na szerokie wody europejskiego futbolu.

Jednak wobec ostatnich zawirowań wokół „Białej Gwiazdy”, ten scenariusz wydaje się obecnie mało prawdopodobny. Natychmiast pojawiły się plotki o tym, że piłkarza u siebie chętnie widzieliby Adam Nawałka (Lech Poznań) i Artur Płatek (Górnik Zabrze, koordynator pionu sportowego), ale to się raczej nie wydarzy.

„Skoro powrót do Wisły Kraków nie jest możliwy, Kuba Błaszczykowski najpewniej wyjedzie za granicę. Jego menedżer już rozpoczął poszukiwanie klubu.Nie ma tematu Lecha, Rakowa, czy innej, polskiej drużyny (…) – napisał na Twiterze Piotr Wołosik z „Przeglądu Sportowego”.

Wybór klubu to najtrudniejsza decyzja przed jaką stanie Kuba Błaszczykowski. Priorytetem powinna być pewność regularnych występów, bo w przeciwnym razie doświadczony skrzydłowy może stracić miejsce w kadrze, która wiosną rozpoczyna bój o udział w turnieju finałowym UEFA EURO 2020.

Piłkarskie newsy

Reprezentanci Polski poznali swoich rywali w Europie

Badys

OFICJALNIE: Błaszczykowski piłkarzem Wisły Kraków!

Badys

Gwiazda Chorwacji kończy karierę

Maks