Polska na Euro2020

Kuba Błaszczykowski Piłkarzem Marca!

Pomocnik Wisły Kraków i reprezentacji Polski, który zdecydował się powrócić do Lotto Ekstraklasy po wielu latach zagranicznych występów, został wybrany Piłkarzem Marca – o czym poinformowano w oficjalnym komunikacie prasowym organizatora rozgrywek.

Kuba Błaszczykowski Piłkarzem Marca! (Fot.: Ekstraklasa SA/materiały prasowe)
Kuba Błaszczykowski Piłkarzem Marca! (Fot.: Ekstraklasa SA/materiały prasowe)

Doświadczony skrzydłowy otrzymał w głosowaniu 5 głosów, wyprzedzając Airama Cabrerę z Cracovii (3) oraz Carlosa Lopeza z Legii Warszawa i swojego klubowego kolegę Krzysztofa Drzazgę, którzy zgarnęli po dwa wskazania.

Wybór popularnego „Kuby’ nie powinien być żadnym zaskoczeniem, bo zespół, którego jest kapitanem wygrał trzy z czterech marcowych meczów, w tym te najbardziej prestiżowe z „Pasami” (3:2) i Wojskowymi (4:0).

Sam Błaszczykowski odegrał w nich niepoślednią rolę zdobywając aż trzy bramki i notując jeszcze asystę, a to przecież nie były jedyne pożytki jakie płynęły z gry współczesnej ikony Wisły Kraków.

Nagroda w pełni zasłużona. Cieszy zwłaszcza w kontekście kolejnych meczów eliminacji UEFA EURO 2020, które podopiecznych Jerzego Brzęczka czekają już w czerwcu.

Wówczas Biało-Czerwoni zmierza się z z Macedonią Północną (7 czerwca na wyjeździe) i Izraelem (10 czerwca u siebie). Na razie idzie nam nieźle, bo prowadzimy z kompletem oczek. Dobrze byłoby tę passę podtrzymać.

Piłkarskie newsy

Kownacki w Bundeslidze!

Badys

Łotwa kolejnym przystankiem Bilińskiego

Maks

Ranking FIFA: Polska w górę

Badys