Polska na Euro2020

Kuba Błaszczykowski jednak zagra w Wiśle Kraków?!

Jak poinformował w środę na Twitterze Tomasz Włodarczyk, zastępca redaktora naczelnego „Przeglądu Sportowego”, Jakub Błaszczykowski rozpoczął treningi z „Białą Gwiazdą” i jest gotów grać w niej za darmo!

Kuba Błaszczykowski jednak w Wiśle Kraków?!
Kuba Błaszczykowski jednak w Wiśle Kraków?!

Każdy kolejny dzień przynosi nowe wieści na temat przyszłości Wisły Kraków, która boryka się z potężnymi problemami organizacyjno-finansowymi i po zawieszeniu licencji przez Polski Związek Piłki Nożnej wciąż nie może być pewna występów w rundzie wiosennej LOTTO Ekstraklasy 2018/19.

W chwili obecnej wydaje się jednak, że największy kryzys został już zażegnany i szanse na przetrwanie „Białej Gwiazdy” na najbliższym szczeblu rozgrywkowym są naprawdę spore. Świadczyć może o tym gest Kuby Błaszczykowskiego, który właśnie dołączyć do drużyny.

Dziś rano byłem jeszcze ostrożny. Ale już wczoraj wieczorem właściwie przekonany, że tak się stanie. W poniedziałek były rozmowy w tej sprawie. Kuba nie chce kasy, tylko grę w ekstraklasie. Tym samym dołącza do grona ludzi, którzy „zostają do końca”: Wasyl, Brożek… Nie musze dodawać, że „Kuba w Wiśle” to wielki mechanizm napędzający do rozmów z inwestorami. Z rynsztoka, który zrobili poprzednicy z Gangiem Olsena, buduje się heroiczna historia – napisał w serii postów na Twitterze Tomasz Włodarczyk.

Były gracz Borussii Dortmund i VfL Wolfsburg, na którego wciąż liczy selekcjoner Jerzy Brzęczek, pojawił się też na dzisiejszym spotkaniu w Myślenicach, gdzie odbywają się rozmowy pomiędzy zawodnikami, a nowymi władzami klubu.

Powrót doświadczonego skrzydłowego do LOTTO Ekstraklasy zapewniłby mu regularne występy w rundzie wiosennej sezonu 2018/19 i umożliwił odpowiednie przygotowanie się do eliminacji UEFA EURO 2020, które startują już w marcu.

Najpierw jednak pozytywne zakończenie musi znaleźć akcja ratunkowa Wisły Kraków. Szanse na to z każdym dniem rosną, ale sprawa wciąż nie jest przesądzona.

Piłkarskie newsy

Ostatni test kadry

Badys

Gwiazda Chorwacji kończy karierę

Maks

Kolejny reprezentant zagra we włoskiej Serie A!

Badys