Polska na Euro2020

Kownacki w Bundeslidze!

Fortuna Dusseldorf w ostatnich godzinach zimowego okna transferowego dopięła swego, sprowadzając we własne szeregi Dawida Kownackiego, o którego usilnie zabiegała od kilku dobrych tygodni. Kapitan młodzieżowej reprezentacji Polski trafił do klubu 1.Bundesligi na zasadzie półrocznego wypożyczenia.

Kownacki w Bundeslidze! (Fot.: Fortuna/Twitter)
Kownacki w Bundeslidze! (Fot.: Fortuna/Twitter)

Sampdoria Genua długo nie chciała wypuścić z rąk popularnego „Kownasia”, ale po jego otwartych deklaracjach o chęci opuszczenia dotychczasowego zespołu, gdzie otrzymywał bardzo mało szans na grę, ostatecznie przystała na propozycję niemieckiego klubu.

„Sampa” na wypożyczeniu Dawida Kownackiego do końca obecnego sezonu zarobi około 500 tysięcy w europejskiej walucie. Fortuna zapewniła sobie również opcję pierwokupu utalentowanego napastnika. Niemcom udało się stargować jej kwotę z 12 na 5 milionów euro.

„Wraz z przyjściem Dawida zyskujemy kolejną opcję w ofensywie. Jest typem zawodnika ciężko pracującego na boisku. Ma świetną technikę i szybkość oraz duże doświadczenie pomimo młodego wieku. Cieszymy się, że zdecydował się dołączyć do nas pomimo wielu lukratywnych ofert”- powiedział dyrektor sportowy Fortuny, Lutz Pfannenstiel.

Radości z przenosin nie kryje też sam zawodnik, który za wszelką cenę chciał zmienić otoczenie i zapewnić sobie regularne występy w rundzie wiosennej. To o tyle ważne, że „Kownaś” jest kapitanem polskiej młodzieżówki, którą latem czekają finały UEFA EURO U21, które są też jedyną szansą na zdobycie olimpijskiej przepustki.

Ostatnie półtora roku nie było udane dla jednego z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia. Po transferze z Lecha Poznań do Serie A pełnił jedynie rolę zmiennika, zdobywając w tym czasie dziesięć bramek w czterdziestu meczach o stawkę.

Piłkarskie newsy

Gospodarze Euro 2020

Maks

EURO 2020: Polska w pierwszym koszyku!

Badys

Bayern z tytułem, kapitan reprezentacji Polski w koronie!

Badys