Euro 2020 Polska na Euro2020

Kolejny reprezentant zagra we włoskiej Serie A!

W piątek przed południem Lazio Rzym poinformowało w oficjalnym komunikacie prasowym o zakontraktowanie Patryka Dziczka z Piasta Gliwice.

Kolejny reprezentant zagra we włoskiej Serie A!

Samo oświadczenie rzymian jest bardzo lakoniczne. Nie podano nawet, jak długi kontrakt podpisał podstawowy zawodnik polskiej młodzieżówki, który być może znajdzie się nawet w szerokiej kadrze na zbliżający się wielkimi krokami turniej finałowy UEFA EURO 2020.

Więcej dowiadujemy się z komunikatu Piasta Gliwice, który pożegnał dziś swojego 21-letniego wychowanka. Dziczek związał się z Lazio umową na pięć najbliższych sezonów, dokładnie do końca czerwca 2024 roku.

„Chciałbym podziękować za wszystkie lata spędzone klubie, którego jestem wychowankiem. Dziękuję całej drużynie, trenerom, sztabowi medycznemu oraz kibicom. To był dla mnie piękny czas, który na zawsze zostanie w mojej pamięci, a szczególnie tego co dokonaliśmy w ubiegłym sezonie. Zapisaliśmy się w historii, zdobywając mistrzostwo Polski! Teraz czas na kolejny krok w mojej karierze, ale o Gliwicach i Piaście nigdy nie zapomnę! Będę wracał do mojego domu, który jest przy Okrzei 20 i odwiedzał niebiesko-czerwona rodzinę” – powiedział Patryk Dziczek (cytat za piast-gliwice.eu).

21-letni pomocnik był zdeterminowany, żeby jeszcze tego lata odejść do ligi zagranicznej, tak jak zrobili to wcześniej jego koledzy z młodzieżówki, Szymon Żurkowski (z Górnika Zabrze do Fiorentiny) i Filip Jagiełło (z KGHM Zagłębia Lubin z Genuą CFC).

Jak donoszą włoskie media, Lazio Rzym wykupiło jednego z najbardziej utalentowanych piłkarzy młodego pokolenia w Polsce za kwotę 2 milionów euro.


BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Piłkarskie newsy

Ostatni test kadry

Badys

Bayern z tytułem, kapitan reprezentacji Polski w koronie!

Badys

Czy Polska zagra na Euro 2020?

Maks