Euro 2020 Polska na Euro2020

Kolejny reprezentant Polski zagra w Rosji!

Damian Szymański przeniósł się do ósmej drużyny rosyjskiej Premier Ligi – Achmatu Grozny. O transferze swojego zawodnika, w oficjalnym komunikacie prasowym, poinformowała w niedzielę Wisła Płock.

Kolejny reprezentant Polski zagra w Rosji! (Fot.: Wisła Płock/Accredito/materiały prasowe)
Kolejny reprezentant Polski zagra w Rosji! (Fot.: Wisła Płock/Accredito/materiały prasowe)

Choć w klubowym oświadczeniu nie pojawiła się informacja jaką cenę musieli zapłacić nabywcy ze wschodu, to „Nafciarze” przekonują, iż
sprzedaż pomocnika jest drugą najwyższą w historii klubu. Rekordzistą pozostaje oczywiście Arkadiusz Reca, za którego Atalanta Bergamo miała przelać aż 4 miliony euro.

Z medialnych doniesień wynika, że pierwsza oferta Achmata Grozny opiewała na kwotę jednego miliona w europejskiej walucie, ale po negocjacjach udało się ją podnieść do półtora miliona euro.

„Ten transfer traktujemy jako nasz kolejny wielki sukces. Gdy sprowadzaliśmy Szymańskiego z Jagiellonii Białystok w miejsce Piotra Wlazło ruch ten budził mnóstwo emocji. Okazało się jednak, że to my mieliśmy rację. Szycha został reprezentantem Polski, a dziś drugim najdrożej sprzedanym piłkarzem w historii Wisły. Trzymamy kciuki za Damiana, dziękujemy za to co dla nas zrobił i życzymy mu dalszego błyskotliwego rozwoju kariery” – powiedział prezes Wisły Płock Jacek Kruszewski, cytowany w przywoływanym na wstępie komunikacie.

Przypominamy, że Damian Szymański jest czterokrotnym reprezentantem naszego kraju. Zadebiutował u Jerzego Brzęczka, który poznał jego duże możliwości właśnie w Wiśle Płock.

Biało-Czerwoni już w marcu rozpoczynają kwalifikacje do UEFA EURO 2020, więc wszyscy mamy nadzieję, że zmiana klubu przez 23-letniego pomocnika nie przeszkodzi mu w regularnych występach.

Zwłaszcza, że w rosyjskiej ekstraklasie Polakom na ogół się wiedzie, co pokazują przykłady dwóch innych kadrowiczów, Macieja Rybusa i Grzegorza Krychowiaka z Łokomotiwu Moskwa.

Piłkarskie newsy

Jerzy Brzęczek powołał kadrę na pierwsze mecze eliminacji EURO 2020!

Badys

O której godzinie mecze Euro 2020?

Maks

Kuba Błaszczykowski rozwiązał kontrakt!

Badys