Polska na Euro2020

Kapitan reprezentacji blisko korony króla strzelców i tytułu mistrzowskiego!

Bayern Monachium pokonał w sobotę na własnym terenie zespół Hannoveru (3:1), co przy jednoczesnej stracie punktów przez Borussię Dortmund (2:2 z Werderem w Bremie) oznacza, że „Bawarczycy” są już tylko o jeden mały krok odo obrony mistrzostwa kraju.

EURO 2020: Lewandowski ocenił grupowych rywali

Przerwa Roberta Lewandowskiego w strzelaniu bramek dla Bayernu nie trwała długo, bo zaledwie jeden mecz. As Biało-Czerwonych nie trafił do siatki rywali w konfrontacji z drużyną z Norymbergi, kiedy to „Bawarczycy” jedynie zremisowali 1:1.

Wczoraj jednak poprowadził swój klub ponownie do zwycięstwa. Kapitan polskiej drużyny narodowej otworzył wynik spotkania w 27. minucie. Później na liście strzelców wpisali się jeszcze Goretzka i Ribery. Skończyło się na 3:1.

Komplet punktów Bayernu Monachium przy jednoczesnym remisie Borussii Dortmund z Werderem Brema oznacza, że „Lewy” i spółka mają na dwie kolejki przed końcem już cztery oczka przewagi nad BVB. To przepaść.

Sam Robert Lewandowski pewnie zmierza po koronę króla strzelców. Sobotnia bramka była jego 22 trafieniem w Bundeslidze i 38 w całym sezonie. Do tego dorzucił rekordowe dla siebie 13 asyst.

Znakomita dyspozycja najlepszego polskiego snajpera to znakomita informacja dla Jerzego Brzęczka przed czerwcowymi meczami eliminacji UEFA EURO 2020. Zwłaszcza, że napastnicy z Serie A spuścili z tonu.