Euro 2020 Polska na Euro2020

Jerzy Brzęczek ocenia piątkowego rywala

Piłkarska reprezentacja Polski jest już w Skopje, gdzie w piątek 7 czerwca rozegra swoje trzecie spotkanie w ramach Eliminacji UEFA EURO 2020. Dzień przed meczem odbyła się oficjalna konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli sztabu szkoleniowego.

Jerzy Brzęczek powołał kadrę na pierwsze mecze eliminacji EURO 2020!
Jerzy Brzęczek ocenia piątkowego rywala

Udział w spotkaniu z mediami tradycyjnie wziął sam selekcjoner. Jerzy Brzęczek podzielił się między innymi refleksją na temat siły najbliższego przeciwnika, który przez wielu w naszym kraju postrzegany jest jedynie przez pryzmat rankingów, co prowadzi do jego lekceważenia.

„Ranking nie do końca odpowiada poziomowi i jakości drużyny Macedonii Północnej. Wystarczy spojrzeć, jak ta drużyna grała w poprzednich Eliminacjach Mistrzostw Świata, gdy w grupie miała między innymi Hiszpanów i Włochów. Wówczas albo nieznacznie przegrywała, albo nawet potrafiła zremisować na wyjeździe z drugą z tych drużyn. To bardzo niewygodna ekipa do gry, zwłaszcza na swoim terenie. Myślę, że to bardzo nieobliczalny zespół (…)” – ocenił selekcjoner Biało-Czerwonych.

Warto również odnotować, że do dyspozycji sztabu szkoleniowego będą w piątek narzekający wcześniej na urazy Kamil Glik i Maciej Rybus, którzy powinni zameldować się w wyjściowej jedenastce na mecz z Macedonią Północną, którego początek zaplanowano na godzinę 20:45.

Przypuszczalny skład reprezentacji Polski: Fabiański – Bereszyński, Glik, Bednarek, Rybus – Krychowiak, Klich – Frankowski, Zieliński, Grosicki – Lewandowski (C).

W związku z pojedynkiem Biało-Czerwonych o eliminacyjne punkty swoje promocje przygotowali legalnie bukmacherzy. O jednej z nich można przeczytać na Bukmacherzy Forum.

Piłkarskie newsy

Reprezentanci Polski na czołówkach włoskich gazet!

Badys

Reprezentacja Polski nie dla Krakowa

Maks

Jerzy Brzęczek powołał kadrę na pierwsze mecze eliminacji EURO 2020!

Badys