Euro 2020 Polska na Euro2020

Jerzy Brzęczek ocenia piątkowego rywala

Piłkarska reprezentacja Polski jest już w Skopje, gdzie w piątek 7 czerwca rozegra swoje trzecie spotkanie w ramach Eliminacji UEFA EURO 2020. Dzień przed meczem odbyła się oficjalna konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli sztabu szkoleniowego.

Jerzy Brzęczek powołał kadrę na pierwsze mecze eliminacji EURO 2020!
Jerzy Brzęczek ocenia piątkowego rywala

Udział w spotkaniu z mediami tradycyjnie wziął sam selekcjoner. Jerzy Brzęczek podzielił się między innymi refleksją na temat siły najbliższego przeciwnika, który przez wielu w naszym kraju postrzegany jest jedynie przez pryzmat rankingów, co prowadzi do jego lekceważenia.

„Ranking nie do końca odpowiada poziomowi i jakości drużyny Macedonii Północnej. Wystarczy spojrzeć, jak ta drużyna grała w poprzednich Eliminacjach Mistrzostw Świata, gdy w grupie miała między innymi Hiszpanów i Włochów. Wówczas albo nieznacznie przegrywała, albo nawet potrafiła zremisować na wyjeździe z drugą z tych drużyn. To bardzo niewygodna ekipa do gry, zwłaszcza na swoim terenie. Myślę, że to bardzo nieobliczalny zespół (…)” – ocenił selekcjoner Biało-Czerwonych.

Warto również odnotować, że do dyspozycji sztabu szkoleniowego będą w piątek narzekający wcześniej na urazy Kamil Glik i Maciej Rybus, którzy powinni zameldować się w wyjściowej jedenastce na mecz z Macedonią Północną, którego początek zaplanowano na godzinę 20:45.

Przypuszczalny skład reprezentacji Polski: Fabiański – Bereszyński, Glik, Bednarek, Rybus – Krychowiak, Klich – Frankowski, Zieliński, Grosicki – Lewandowski (C).

W związku z pojedynkiem Biało-Czerwonych o eliminacyjne punkty swoje promocje przygotowali legalnie bukmacherzy. O jednej z nich można przeczytać na Bukmacherzy Forum.

Piłkarskie newsy

Młody Polak wypożyczony z Arsenalu Londyn

Maks

Reprezentanci strzelali we włoskiej Serie A!

Badys

Streamy Euro 2020 za darmo

Maks