Polska na Euro2020

Jerzy Brzęczek o reprezentacji przed eliminacjami!

Na niewiele ponad miesiąc przed startem eliminacji do UEFA EURO 2020, selekcjoner Jerzy Brzęczek spotkał się z dziennikarzami podczas oficjalnej konferencji na której, na której zostało poruszonych wiele ważnych wątków i zagadnień nurtujących kibiców.

Nie mogło oczywiście zabraknąć pytań postawę naszych napastników w liga zagranicznych, gdzie regularnie do siatki trafiają wszyscy trzej wybrańcy selekcjonera, a więc Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik i Krzysztof Piątek. Czy Jerzy Brzęczek znajdzie na boisku miejsce dla wszystkich?

„Wszyscy jesteśmy zadowoleni z tego, że jest taki czas, kiedy mamy trójkę wspaniałych napastników, którzy strzelają w czołowych europejskich ligach. To taki pozytywny ból głowy. Co do ustawienia, decyzje zostaną podjęte przed pierwszymi spotkaniami. Niesamowite jest to jak radzi sobie Krzysiek Piątek, po transferze do AC Milan. Możliwe jednak, że w niektórych meczach nie wszyscy z naszych napastników będą przebywać na boisku” – powiedział Jerzy Brzęczek.

Od dłuższego czasu dziennikarze i kibice reprezentacji Polski domagali się też powołań dla zawodników z drużyny młodzieżowej, która pod wodzą Czesława Michniewicz awansowała do turnieju finałowego UEFA EURO U21. Co na to szkoleniowiec?

„Na marcowe spotkania powołamy dwóch zawodników, których z nami wcześniej nie było. Nie chcemy powoływać większej liczby, bo mamy tylko jedną jednostkę treningową i musimy pewne rzeczy przećwiczyć przed meczem z Austrią, a także przed spotkaniem z drugim naszym przeciwnikiem, Łotwą, która jest bardzo niewygodnym rywalem” – uchylił rąbka tajemnicy trener polskiej drużyny narodowej.

Dziennikarzom udało się wydobyć z Jerzego Brzęczka jedno z tych dwóch nazwisk. Wszystko wskazuje na to, że na zgrupowaniu pojawi się Szymon Żurkowski z Górnika Zabrze, który latem będzie już występował we włoskiej Fiorentinie.

Przypominamy, że eliminacje UEFA EURO 2020 startują dla nas 21 marca, kiedy to zmierzymy się na wyjeździe z reprezentacją Austrii, która jest naszym najpoważniejszym rywalem w grupie. Trzy dni później, już u siebie, podejmiemy drużynę narodową Łotwy.

Piłkarskie newsy

Gikiewicz zastąpi Szczęsnego w reprezentacji!

Badys

Bayern z tytułem, kapitan reprezentacji Polski w koronie!

Badys

Wielkie zwycięstwo Biało-Czerwonych!

Badys