Polska na Euro2020

Jakub Błaszczykowski zostanie w Wiśle do końca kariery!

Mateusz Miga, dziennikarz TVP Sport świetnie orientujący się w realiach krakowskich klubów, poinformował, że doświadczony pomocnik nie tylko podjął już decyzję na temat swojej przyszłości, ale również ogłosił ją podczas spotkania w wąskim gronie osób związanych „Białą Gwiazdą”. Błaszczykowski ma zostać w Wiśle do końca kariery!

Błaszczykowski piłkarzem Wisły Kraków! (Fot.: Kuba Błaszczykowski/INSTAGRAM)

To kapitalne informacje dla kibiców 13-krotnego Mistrza Polski, ale też dla osób zarządzających klubem. Kuba Błaszczykowski jest bowiem symbolem sukcesu, a jego pozostanie w drużynie może znacznie ułatwić rozmowy z potencjalnym inwestorem czy też ze sponsorami. Powody do zadowolenia ma też selekcjoner Jerzy Brzęczek, bo teraz może być pewien, że „Kuba”, który jest ważnym ogniwem jego reprezentacji, będzie regularnie występował w klubie również jesienią.

Wiele zyska też sama drużyna z Krakowa, bo Błaszczykowskie, kiedy tylko był zdrowy, pełnił na boisku rolę lidera i poza dosłownie kilkoma pierwszymi meczami wywiązywał się z niej bez zarzutu. Zresztą świadczyć może o tym jego dorobek.

Prezentuje się on następująco – aż pięć bramek i dwie asysty w zaledwie ośmiu występach. Wielu podstawowych skrzydłowych klubów LOTTO Ekstraklasy nie może pochwalić się takim dorobkiem przez cały sezon.

Przypominamy, że w bieżących rozgrywkach „Biała Gwiazda” o włos przegrała rywalizację o grupę mistrzowską, ale na dwie kolejki przed końcem zmagań zajmuje pierwszą pozycję w grupie spadkowej.

W piątek podopieczni Macieja Stolarczyka wygrali 1:0 z Koroną Kielce. Bramkę na wagę zwycięstwa z rzutu karnego, którego podyktowanie wzbudziło spore kontrowersje, zdobył Marko Kolar.

Piłkarskie newsy

EURO 2020: Lewandowski ocenił grupowych rywali

Badys

Polacy stracą pierwszą szansę na awans na Euro 2020?

Maks

Pierwszy gol dla Polski w historii Ligi Narodów UEFA!

Maks