Polska na Euro2020

Jaka przyszłość Szymona Żurkowskiego?

21-letni pomocnik Górnika Zabrze, reprezentant młodzieżówki znajdujący się również pod lupą selekcjonera Jerzego Brzęczka, cieszy się ogromnym zainteresowaniem zagranicznych klubów. Czy już tej zimy opuści LOTTO Ekstraklasę?

Jaka przyszłość Szymona Żurkowskiego?
Jaka przyszłość Szymona Żurkowskiego?

Umowa utalentowanego pomocnika z zabrzańskim klubem wygasa 30 czerwca 2020 roku, więc obecne okno transferowe jest optymalnym, jeśli chodzi o sprzedaż gracza. Przynajmniej z finansowego punktu widzenia. Zwłaszcza, gdyby udało się dopiąć transfer już teraz, ale jednocześnie zatrzymać popularnego „Zupę” do końca bieżącego sezonu, w którym to śląski zespół walczy o utrzymanie w LOTTO Ekstraklasie.

Wydaje się to całkiem realne, bo dokładnie przed rokiem taką ofertę miała złożyć Górnikowi AFC Fiorentina. Ostatecznie nie doszło do transakcji ze względu na zbyt niską kwotę odstępnego. Media donosiły o niespełna trzech milionach euro.

Byłoby to dobre rozwiązanie także dla samego piłkarza, który ma przed sobą perspektywę udziału w turnieju finałowym UEFA EURO U21 2019, który będzie jednocześnie jedyną szansą na wywalczenie olimpijskiej kwalifikacji.

Wiele klubów interesuje się Szymonem, mamy też konkretne oferty wykupu. Jest kilka opcji, również taka, że kolejną rundę spędzi w Zabrzu – powiedział Artur Płatek w rozmowie z Leszkiem Błażyńskim z „Przeglądu Sportowego”.

Jakie kluby wchodzą w grę? Najgłośniej jest o ofertach z Półwyspu Apenińskiego, który stał się ziemią obiecaną dla młodych, polskich graczy. W ostatnich tygodniach do walki o podpis zawodnika miał się włączyć również angielski Watford.

Klub z Premier League z pewnością byłoby stać na spełnienie żądań finansowych zabrzan, którzy marzą o zgarnięciu za utalentowanego pomocnika kwoty nawet pięciu milionów euro.

Piłkarskie newsy

Reprezentacja Polski nie dla Krakowa

Maks

Jakub Błaszczykowski zostanie w Wiśle do końca kariery!

Badys

Kamil Grosicki wyróżniony w Hull City

Maks