Euro 2020

Hummels, Muller i Boateng poza reprezentacją!

Trzech mistrzów świata z 2014 roku nie będzie dłużej występować w drużynie narodowej Niemiec. Decyzję taką podjął selekcjoner Joachim Loew, który osobiście poinformował o niej zasłużonych zawodników.

Hummels, Muller i Boateng poza reprezentacją!
Hummels, Muller i Boateng poza reprezentacją!

O szokującej rewolucji w reprezentacji Niemiec poinformowano we wtorek 5 marca, a więc na trzy tygodnie przed startem eliminacji do UEFA EURO 2020 i na tydzień przed wysłaniem powołań na związane z nimi marcowe zgrupowanie. Jakie są powody rezygnacji z Matsa Hummelsa, Jerome Boatenga i Thomasa Mullera?

Przed nami nowe otwarcie. Chcemy kontynuować zmiany, które rozpoczęliśmy pod koniec minionego roku. Jerome, Mats i Thomas nie będą już częścią mojej kadry. Ważne było dla mnie to, by usłyszeli to ode mnie i jako pierwsi. Oni dalej są świetnymi zawodnikami, w reprezentacji spędzili piękne lata, dziękuję im za to. Nadszedł jednak czas, by pomyśleć o przyszłości. Chcemy nadać drużynie nową twarz. Myślę, że to właściwy krok” – argumentował Joachim Loew.

Decyzja ta, jak łatwo się domyślić, jest również pokłosiem fatalnych Mistrzostw Świata w Rosji, gdzie nasi zachodni sąsiedzi bronili tytułu, a nie potrafili wyjść nawet z grupy. Później były nieudane występy w Lidze Narodów UEFA, które poniekąd zmusiły sztab szkoleniowy reprezentacji Niemiec do głębokich zmian w drużynie. Takimi właśnie są te ogłoszone dzisiaj.

Mówimy w końcu nie tylko o trzech złotych medalistach mundialu z 2014 roku, ale też o graczach, którzy uzbierali w sumie blisko 250 występów w niemieckiej drużynie narodowej i przez długie lata byli jej najjaśniejszymi punktami.

Ich następcy staną teraz przed bardzo trudnym zadaniem. Pierwszy test już w marcu podczas spotkań eliminacyjnych z Serbią i Holandią.

Piłkarskie newsy

EURO U21: Biało-Czerwoni poznali rywali!

Badys

Czy gospodarze muszą grać w eliminacjach Euro 2020?

Maks

Brzęczek zdecydował: Fabiański bramkarzem numer jeden na jesienne mecze eliminacji!

Badys