Polska na Euro2020

Henry już za Lewandowskim!

Kapitan reprezentacji Polski nie zwalnia tempa w rozgrywkach UEFA Champions League, gdzie we wtorkowy wieczór zdobył dwie kolejne bramki, dzięki którym w klasyfikacji strzelców wszech czasów zostawił w tyle dwie wielkie legendy światowego futbolu! 

Henry już za Lewandowskim!
Henry już za Lewandowskim!

Pierwsze trafienie w wygranym 5:1 meczu z Benfiką Lizbona było jednocześnie jubileuszowym, bo już 50. golem polskiego snajpera w ramach zmagań o klubowy Puchar Europy. Przed Robertem Lewandowskim dokonało tego zaledwie siedmiu zawodników! Druga bramka przeciwko Portugalczykom sprawiła, że już tylko pięciu z nich ma ich więcej.

Dublet, czy jak wolą Niemcy doppelpack, pozwolił bowiem zdystansować legendarnego Alfredo Di Stefano (49) i Thierry’ego Henry’ego (50), na którym Polak miał się wzorować na początku swojej przygody z piłką nożną.

To dla mnie wspaniały dzień. Dziękuję mojemu idolowi Thierry’emu Henry’emu za inspirację do spełniania moich marzeń” – napisał na swoim profilu na Twitterze kapitan reprezentacji Polski i zarazem jej najskuteczniejszy strzelec w historii.

Jeśli Robert Lewandowski utrzyma tempo to jeszcze podczas tej edycji UEFA Champions League powinien przeskoczyć szóstego w klasyfikacji wszech czasów Holendra Ruuda Van Nistelrooya (56). Może dojść do tego wiosną, kiedy będą trwały też eliminacje do UEFA EURO 2020, więc mamy nadzieję, że „Lewy” będzie wówczas w doskonałej dyspozycji.

Bramki Roberta Lewandowskiego w starciu z Benfiką Lizbona możesz zobaczyć >>> TUTAJ! <<<

Piłkarskie newsy

UEFA EURO 2020: Biało-Czerwoni ponieśli pierwszą porażkę w eliminacjach!

Badys

Frankowski w Chicago Fire!

Badys

Finał Euro 2020. Kiedy i gdzie?

Maks