Euro 2020

Gwiazda Chorwacji kończy karierę

Wiadomo już, że na Euro 2020 w szeregach wicemistrzów świata na pewno nie zobaczymy Danijela Subasicia. Golkiper Chorwatów właśnie ogłosił, że kończy karierę reprezentacyjną.

Danijel Subasić
Danijel Subasić

Chorwacja była jedną z rewelacji mundialu w Rosji. Zespół z Bałkanów odpadł z imprezy dopiero w wielkim finale, przegrywając z zespołem mistrzów globu, Francją. Trudno sobie wyobrazić, by piłkarzy w koszulkach z szachownicą miało zabraknąć na zbliżającym się Euro.

Wiadomo już jednak, że Chorwacji na zbliżających się mistrzostwach Europy nie pomoże Danijel Subasić. Bramkarz ogłosił, że rezygnuje z gry w drużynie narodowej.

„Młody bramkarz z Zadaru spełnił swoje marzenia. Poprzez ciężką pracę i lata cierpliwości z rezerwowego bramkarza stałem się podstawowym zawodnikiem reprezentacji. Decyzję o zakończeniu kariery reprezentacyjnej podjąłem na długo przed rozpoczęciem mistrzostw świata w Rosji. Wszystkich piłkarzy to czeka, trzeba ocenić, kiedy zejść ze sceny. Może i mógłbym rozegrać kolejne eliminacje, ale to być może za dużo. Rezygnując z występów w kadrze chce ułatwić kolegom na mojej pozycji spełnienie ich marzeń. Nosiłem najpiękniejszą koszulkę na świecie. Miłość do tych barw nigdy nie zniknie, dziękuję” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu zawodnika.

Piłkarskie newsy

Jerzy Brzęczek powołał kadrę na pierwsze mecze eliminacji EURO 2020!

Badys

Eliminacje UEFA EURO 2020: Polska podejmie Izrael

Badys

Jaka przyszłość Szymona Żurkowskiego?

Badys