Euro 2020 Polska na Euro2020

Grzegorz Krychowiak na stałe w Lokomotiwie Moskwa!

W środowe popołudnie Lokomotiw Moskwa wydał oficjalny komunikat, w którym potwierdzono pozyskanie Grzegorz Krychowiaka z Paris Saint-Germain na zasadzie transferu definitywnego.

Grzegorz Krychowiak na stałe w Lokomotiwie Moskwa! (Fot.: Lokomotiw Moskwa/Twitter)

Podstawowy pomocnik reprezentacji Polski, która jest już bardzo blisko awansu do turnieju finałowego UEFA EURO 2020, dotychczas był tylko wypożyczony do drużyny mistrza Rosji z sezonu 2017/2018.

Po nieudanej przygodzie w Paris Saint-Germain i wypożyczeniu do West Bromwich Albion, gdzie as Biało-Czerwonych również nie potrafił się odnaleźć, przenosiny do Moskwy okazały się strzałem w dziesiątkę.

„Mam za sobą całkiem udany sezon. Wspaniale, że przeszliśmy przez niego wspólnie z Lokomotiwem Moskwa. Przyzwyczaiłem się do kolegów z zespołu, czuję się komfortowo w Moskwie. W związku z tym jestem bardzo szczęśliwy, że podpisałem pełnoprawny kontrakt. Przed nami kolejny interesujący sezon i występy w Lidze Mistrzów UEFA. Już nie mogę się go doczekać! – powiedział Grzegorz Krychowiak, cytowany w oficjalnym komunikacie prasowym.   

W umowie wypożyczenia pomiędzy PSG a Lokomotiwem zapisano obowiązek wykupu Polaka, po rozegraniu przez niego określonej liczby spotkań. Wymóg ten został bardzo szybko spełniony, więc środowe oświadczenie było tylko formalnością.

Koszt operacji? Rosyjskie media donoszą, że moskwianie musieli zapłacić za etatowego reprezentanta naszego kraju aż 12,5 miliona euro.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Piłkarskie newsy

Jerzy Brzęczek powołał kadrę na pierwsze mecze eliminacji EURO 2020!

Badys

Błysk reprezentantów Polski w Lidze Mistrzów

Badys

Kuba Błaszczykowski jednak zagra w Wiśle Kraków?!

Badys