Polska na Euro2020

Frankowski w Chicago Fire!

Przenosiny Przemysława Frankowskiego do Major League Soccer w Stanach Zjednoczonych były przesądzone od kilku dni, ale dopiero dziś, we wtorek 22 stycznia, zza oceanu przyszło oficjalne potwierdzenie tego transferu.

Frankowski w Chicago Fire! (Fot. Chicago Fire/Twitter)
Frankowski w Chicago Fire! (Chicago Fire/Twitter)

Aktualny reprezentant naszego kraju został piłkarzem Chicago Fire, z którym związał się umową do końca 2022 roku. Od dziś popularny „Franek” jest kolegą klubowym, świetnie znanych w Polsce, Niemca Bastiana Schweinsteigera i Węgra Namanji Nikolicia.

„Cieszymy się, że w końcu udało nam się zakontraktować Przemysława.
Nasza cierpliwość i wytrwałość pozwoliły wygrać wyścig o podpis tego zawodnika. Wierzymy, że zostanie ulubieńcem fanów, którzy docenią jego widowiskowy styl gry” – powiedział Nelson Rodriguez, prezes i dyrektor generalny Chicago Fire Soccer Club .


„Przemysław jest bardzo wszechstronnym graczem, o fantastycznej motoryce. Świetnie wpisał się w profil zawodnika, którego szukamy na skrzydle, jest w stanie ogrywać obrońców, dostarczając wspaniałe piłki z bocznych sektorów boiska i strzelając bramki. Ma także dużą szybkość i odpowiednie nastawienie do pracy. Z niecierpliwością czekamy na jego dołączenie do naszego klubu i przyczynienie się do sukcesu zespołu” – dodał trener Veljko Paunović.

Z wcześniejszych doniesień prasowych wynika, że Jagiellonia Białystok zarobi na transferze skrzydłowego polskiej drużyny narodowe około 1,5 miliona euro. W grę mogą wchodzić też dodatkowe bonusy.

Pewne wydaje się to, że teraz Przemysław Frankowski będzie miał dalej do kadry Jerzego Brzęczka, ale nie jest powiedziane, że od razu z niej wypadnie. W niedalekiej przeszłości w reprezentacji występowali przecież gracze z chińskiej ekstraklasy.

Wydaje się, że „Franek” dostanie szansę przynajmniej podczas pierwszego zgrupowania przed meczem eliminacji UEFA EURO 2020, które zaplanowano na marzec.

Piłkarskie newsy

Trener Polski na Euro 2020

Maks

Kapitan reprezentacji blisko korony króla strzelców i tytułu mistrzowskiego!

Badys

EURO U21 2021: Biało-Czerwoni poznali rywali

Badys