Polska na Euro2020

Europejskie pucharu już bez Polaków

W czwartek z rozgrywek UEFA Europa League odpadło SSC Napoli z dwoma reprezentantami naszego kraju w składzie, co oznacza, że w tegorocznej edycji europejskich pucharów nie ma już żadnego polskiego piłkarza.

Europejskie pucharu już bez Polaków

W ćwierćfinałach Ligi Mistrzów i Ligi Europy UEFA Biało-Czerwoni mieli trzech przedstawicieli, Wojciecha Szczęsnego z Juventusu Turyn oraz Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego z SSC Napoli. Niestety cała wspomniana trójka pożegnała się z europejskimi pucharami już na tym etapie.

Jako pierwszy odpadł podstawowy golkiper reprezentacji Polski i „Starej Damy”, która we wtorek nie sprostała Ajaksowi Amsterdam, ulegając mu w rewanżowym starciu na własnym boisku (1:2), co przy remisie w wyjazdowej potyczce oznaczało pożegnania się z UEFA Champions League.

W czwartek jego losy podzielili „Arkadiuszo” i „Zielu”, którzy nie zdołali odrobić dwubramkowej straty z Emirates Stadium (0:2), przegrywając również na własnym boisku (0:1).

To oznacza, że każdy z tych graczy będzie miał więcej czasu na odpoczynek i przygotowania do czerwcowych meczów eliminacji do UEFA EURO 2020, które czekają kadrę Jerzego Brzęczka.

Piłkarskie newsy

Jerzy Brzęczek ocenia piątkowego rywala

Badys

Zieliński i Milik błyszczeli w Lidze Europy!

Badys

Pazdan zmieni klub? Jest ostateczna decyzja!

Maks