Polska na Euro2020

EURO U21: Polska zagra z Italią o pozycję lidera grupy!

W środę o godzinie 21:00 młodzieżowa reprezentacja Polski rozegra swój drugi mecz podczas finałów UEFA EURO U21. Tym razem rywalem Biało-Czerwonych będą gospodarze imprezy, Włosi.

EURO U21: Polska zagra z Italią o pozycję lidera grupy! (Fot.: UEFA/Twitter)

Już za rok piłkarze tacy jak Dawid Kownacki, Szymon Żurkowski, Krystian Bielik czy Sebastian Szymański mogą stanowić o sile kadry seniorów podczas finałów UEFA EURO 2020. Póki co walczą jednak w turnieju finałowym młodzieżówek, który jest jednocześnie jedyną eliminacją do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020.

Zaczęło się dobrze, bo od wygrane 3:2 z Belgami, choć nie byliśmy stawiani w roli faworyta tamtej konfrontacji. Dziś będzie podobnie, bo naszymi przeciwnikami będą Włosi, którzy na dzień dobry rozbili Hiszpanów, zwyciężając z nimi 3:1.

Biało-Czerwonym nie będzie łatwo o powtórkę sprzed trzech dni, ale z pewnością tanio skóry nie sprzedadzą, co zapowiedzieli podczas oficjalnej konferencji prasowej.

„Wiemy jakie mamy zadanie i jaką pracę musimy wykonać. Za nami odprawa na temat naszego następnego rywala. Możemy przewidywać jakim składem mogą wystąpić. Na pewno będziemy gotowi na sto procent (…) Fajnie jest grać przy dużej publiczności. To nie jest ważne, że ten doping będzie skierowany w kierunku gospodarzy. Lubimy, gdy jest głośno na trybunach. To podnosi adrenalinę. Wiemy, że wystąpimy na wysokim poziomie i nie zawiedziemy polskich kibiców, jak i włoskich – powiedział Krystian Bielik.

Szukasz typu na pojedynek Włochy U21 vs Polska U21 lub po prostu zastanawia Cię wyjściowa jedenastka Biało-Czerwonych. Obie rzeczy znajdziesz na Blogu Sport1!


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Piłkarskie newsy

Brzęczek podał pierwsze powołania

Maks

OFICJALNIE: Błaszczykowski piłkarzem Wisły Kraków!

Badys

Dramat Kamińskiego szansą dla stopera zabrzan?

Badys